Zrób własny kalendarz żeby każdego dnia powracać do miłych chwil…

Tegoroczny, letni urlop odszedł w zapomnienie. I pewne jest, że w naszych aparatach, zalega setki zdjęć, które wskazane by było z rozwagą wyselekcjonować do prezentacji rodzinie i znajomym. Gdy za oknem niepogoda z pewnością wielu z nas powróci z przyjemnością do wakacyjnych fotek, nie tylko tych z tego roku. Wszak po to pielęgnujemy wspomnienia w postaci zdjęć, aby piękne urlopowe trwały przy nas każdego dnia.

kalendarz

Autor: Asja Boroš
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne też kojarzycie ten problem. Ponad 600 zdjęć w folderze „wakacje”. Nie wiadomo, czy zostawić je w całości na płycie, czy wybrać lepsze ujęcia, aby wywołać i wrzucić do klasycznego albumu? Jednak, definitywnie bardziej interesującą propozycją na wyeksponowanie zdjęć (http://angelka.pl/category/sesja-komunijna-warszawa/) będzie fotokalendarz – wspomnienie wakacji w nowoczesnym wydaniu.

Towarzyszące nam przez cały rok fotokalendarze, nie nie stanowią wielu przypadkowych fotek. Fotokalendarze z wakacji to coś znacznie więcej, dlatego, że przedstawiają pewną historię. Zdjęcia z wakacji można ułożyć w ciekawą opowieść i podpisać je interesującymi opisami tego, co miało miejsce w danym dniu. Kalendarz stanie się wtedy pewnego rodzaju opowieścią, dzięki której nasze wspomnienia żyją i sprawiają, że w jednej chwili odwiedzamy egzotyczne zakątki.

Od czego zacząć tworzenie oryginalnej pamiątki?

kalendarz

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznijmy przede wszystkim od przejrzenia wszystkich zdjęć. Wybierzmy tylko te, które naszym zdaniem są najlepsze. Kolejną czynnością będzie projekt. Zdjęcia, które zasługują na wyeksponowanie, ułóżmy zgodnie z tematyką. Na przykład na zdjęcia z plaży, z wycieczek, tych pokazujących architekturę i krajobrazy. Takich zdjęć będzie zapewne bardzo dużo. Z tak skatalogowanych zdjęć wybierzmy te, które będą zdobiły karty kalendarza. Podział ten, mimo że niechronologiczny, umożliwi przygotowanie ciekawego kalendarza z historią.

Podróżować jest bosko, mówią słowa piosenki. Czy nie byłoby wspaniale, powracać myślami do wakacyjnych wojaży, w dowolnej chwili? Warto zamknąć nasze wspomnienia w fotokalendarzu, by móc przezywać je na nowo, nie wychodząc z domu.