Zostań swoim własnym jubilerem czyli sztuka hand-made.

Każda kobieta niezależnie od okazji marzy o tym, aby wyglądać atrakcyjnie i przede wszystkim oryginalnie. Nie każda kobieta może sobie również pozwolić na kreację od słynnego projektanta czy stylisty. Co zrobić, aby wyglądać świetnie i niepowtarzalnie małym nakładem finansowym?

biżuteria

Autor: Marek Wójcicki
Źródło: Kate&Kate

Odpowiedź jest banalna – skupić się na dodatkach, które w doskonały sposób podkreślą banalną kreację. Unikalność dodatków zapewnimy sobie wykonując je samodzielnie – z koralików, barwnych wstążek, cekinów czy nawet metalu i plastiku. Poniżej kilka pomysłów nie tylko na wykonanie swoich mini arcydzieł ale także idealny sposób na zagospodarowanie sobie wolnego czasu w nietuzinkowy sposób.

Wspaniałe rękawiczki nie tylko na chłodne dni

Pierwszą propozycją ozdobienia zwykłego stroju jest przyozdobienie codziennych rękawiczek. Mitenki, bo o nich piszemy, to rękawiczki z odciętymi palcami, które były znane już w XVIII w. a które teraz mają swój modowy powrót. Mitenki mogą być ażurowe, wełniane, jedwabne a nawet skórzane. Możemy je upiększyć doszywając koraliki, pióra, koronki czy cekiny aranżując własną kompozycję. Gdy mamy już ciepłe i piękne rękawiczki czas pomyśleć o biżuterii. Doskonałym rozwiązaniem będzie samodzielne stworzenie kolczyków – z modeliny lub ozdabiając kawałki drewna, szkła, plastiku czy materiałów. Śliczny i niepowtarzalny wygląd na pewno zapewnią nam kolczyki z modeliny. Zaletą takiej biżuterii jest brak ograniczeń – możemy wykonać z niej to, co tylko wymarzymy sobie nosić na uszach zaczynając od drobnych ciasteczek po ukochane zwierzaki czy bohaterów z bajek.

Gwiazda kina na uszach – czemu nie?

biżuteria

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate

Ogromną popularnością cieszą się twarze znanych aktorów czy gwiazd muzyki widniejące na kolczykach. Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że kolczyki z takim wizerunkiem jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Sposób ten nazywa się decoupage. Kolczyki decoupage możemy stworzyć z dowolnego materiału – metalu, szkła czy kawałka plastiku. Metoda polega na naklejeniu motywu z papieru czy serwetki w dowolnym kształcie do powierzchni materiału. Własnoręcznie stworzenie biżuterii to doskonały sposób na nietuzinkowy wygląd i ożywienie zwykłej kreacji. Nie wymagają ani wielkich nakładów finansowych ani dużych umiejętności manualnych, do ich wykonania wystarczy pomysł i chęci. decoupage sklep sosenka

Źródło: Artillo