Znane zioła nie tylko wykorzystywane w kuchni, ale również w aranżacji wnętrz. Ciekawe projekty doniczek do ziół

Zioła od zawsze asystowały człowiekowi w kuchni oraz w medycynie. Ich stosowanie jest szerokie, dlatego idealnie nadają się w domowej hodowli. Obecnie powracamy do ziół, ponieważ są naturalną częścią naszego życia. Zioła wspaniale rosną w doniczkach, dlatego łatwo można je posadzić we własnym domu. Doniczki można postawić na parapecie, szafie lub na stole. Nieduże rozmiary umożliwiają umieszczenie ich w dowolnym miejscu.

tu zamówisz

Autor: Garneczki
Źródło: http://www.garneczki.pl
Aby zioła przedstawiały się doskonale w naszych pomieszczeniach, warto pomyśleć o niebanalnych doniczkach. Doniczki do ziół to autentyczne arcydzieła. Przepięknie wyglądają w kuchniach, albowiem ich ogromna rozmaitość ułatwia dopasowanie ich do aranżacji danego wnętrza.

Firmy oferują doniczki, jakie można raz jeszcze wykorzystać, a przykładem tego są doniczki ze starych skrzyń, taczek czy wiaderek. Wszelkie rzeczy, które nadają się do zasadzenia roślin i można wykonać w nich otwory umożliwiające odpływ wody, są idealną propozycją na doniczki.

Innym przykładem efektownych doniczek są donice ceramiczne. Zazwyczaj można je zakupić wraz z podstawką. Nieszablonowa propozycja to podwójne doniczki ceramiczne z ładnym wzorem z załączoną kwadratową podstawką.

Jeśli chcesz zyskać dodatkowe informacje na omawiany temat, to przejrzyj serwis (http://www.alpaki.pl/sprzedaz-alpak,6), która takiego typu dane ma. Zapewne będą ciekawe.

Oferowane przez firmy donice obejmują ogromną mozaikę kolorów, co jest bezspornym atutem w czasie zakupów. Omawiane doniczki wykazują się sporą odpornością na uszkodzenia i projektowane są pod kontem uprawy ziół. Szereg deseni pozwala na wybór, tak więc bez obaw można znaleźć coś dla siebie i do swojego domu. Trzeba też wspomnieć o donicach, jakie wykonane są z nasion. Wyglądają bardzo awangardowo i pasują do akcesoriów kuchennych, mieszkań wystylizowanych na wiejskie zakątki.

Niewielkie doniczki na zioła wyglądają lepiej, jeżeli ozdabiają je maleńkie nasiona albo ziarna – np. mak lub soczewica. Natomiast doniczki o większych rozmiarach prezentują się lepiej, kiedy zdobią je większe nasiona typu groch. Taka niezwykła propozycja zdobienia doniczek z pewnością przypadnie do serca niejednej osobie – przeczytaj więcej w temacie przypraw – To doskonały pomysł, który doceni każda pani domu, ponieważ zioła zawsze przydadzą się w wielu daniach oraz podkreślą charakter pomieszczenia.
Rośliny w doniczkach są bardzo gustowne i stwarzają niespotykany klimat w mieszkaniu, a także w ogrodzie. Posadźmy zioła na wiosnę i radujmy się darami natury.