Złoto której próby najlepiej kupić?

Złoto jest to jeden z w najwyższym stopniu modnych a także cenionych szlachetnych metali. Nic zadziwiającego, dlatego że stworzona z niego biżuteria prezentuje się bardzo efektownie.

pierścionki z białego złota

Autor: F. D. Richards
Źródło: http://www.flickr.com

Warto jednak pamiętać, że im wyższa jego próba, tym wyższy procent złota ma ozdoba. Kupując pierścionki z białego złota zdarza się, że nie zastanawiamy się , z jakiego typu próby są stworzone.

Czy masz ochotę zgłębić prezentowane zagadnienie? Jeśli tak, to kliknij w rekomendowany link (http://www.chryzantemy.pl/), a na pewno znajdziesz tego typu newsy, które będą niezwykle przydatne.

Niestety, bardzo często po upływie czasu dana ozdoba nie jest już tak wysokiej jakości jak była z początku. Dlatego nim dokonamy zakupu, warto dowiedzieć się trochę więcej na ów temat. Próba złota jest to bez wątpliwości podstawa, dzięki której będziemy w stanie podjąć decyzję dotyczącą planowanego zakupu. Im niższa próba złota, tym mniejsza będzie cena produktu. W najwyższym stopniu popularne próby złota to 333 jak też 585. Dostępne są one od ręki oraz bez problemu można nabyć tego rodzaju biżuterię w dowolnie wybranym przez nas sklepie stacjonarnym czy sklepie online.

Frapujesz się nad tym, czy odcień złota zależy od próby? Dużo osób tak właśnie podchodzi do zagadnienia, chociaż jest to myślenie błędne. Odcień złota nie będzie miał bowiem żadnego związku z próbą. Na jego odcień oddziałują pozostałe domieszki metali, jakie znajdują się w stopie . Warto pamiętać, iż czyste złoto ma barwę złoto-żółtą. Niestety, jest ono wtenczas niebywale miękkie i dlatego łączy się je z pozostałymi metalami. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest bardziej mocne na rozmaitego rodzaju uszkodzenia.

Pamiętajmy, iż jeżeli nabędziemy biżuterię stworzoną ze złota danej próby, powinniśmy o nią właściwie dbać. Nawet jeżeli jest to biżuteria niskiej próby, jaka powinna być trwalsza, to i tak nie zwalnia nas to z tego zadania.