Zawód aktuariusza- firmy ubezpieczeniowe oraz obliczanie ryzyka projektów biznesowych w firmach

Wybierając ścieżkę kariery zawodowej mamy mnóstwo dróg do wyboru. Jedną z nich, przeznaczoną dla nielicznych jest praca w zawodzie aktuariusza. Prowadząc firmę możemy spotkać się z osobą pełniącą taki zawód, który wymaga specjalnych uprawnień.

Aktuariusz jest osobą, która specjalizuje się w matematyce finansowej. Przykładowo oblicza wartość ryzyka planów biznesowych albo związany jest z firmami ubezpieczeniowymi. Osoby pełniące tego typu zawód stanowią niewielką część naszego społeczeństwa. By zdobyć zawód aktuariusza potrzebne jest odbycie państwowego egzaminu, który z pewnością nie należy do najprostszych. Z tego powodu właśnie niewielu zostaje aktuariuszami. Oprócz tego należy cechować się niezwykłymi umiejętnościami matematycznymi i analitycznym umysłem.

Czy sądzisz, że odnajdziesz konieczne informacje w odniesieniu do prezentowanego tematu? Naturalnie, że tak – przejdź do treści (http://www.super-edu.pl/korepetycje/matematyka/wroclaw) i kliknij w odnośnik tu.

Wycenianie ryzyka i różnych zobowiązań klientów wymaga często wiele pracy, jest ona jednak niezwykle opłacalna – czytaj o swoją przyszłość finansową . Towarzystwa ubezpieczeniowe nie mogą działać bez aktuariuszy i to głównie one zatrudniają tego typu osoby. Zarobki są bardzo zadowalające, nawet na samym początku kariery, warto więc obrać tę ścieżkę naszej kariery zawodowej.

emeryt

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim zrobimy krok w stronę uzyskania zawodu aktuariusza, warto sprawdzić czy posiadamy do tego odpowiednie predyspozycje. Nie każdy człowiek posiada wystarczające zdolności analityczne a także zdolność do przewidywania ryzyka. Czasem towarzystwa ubezpieczeniowe organizują kursy wprowadzające do tego typu zawodu, na których możemy sprawdzić swoje umiejętności a także zaznajomić się z pracą w zawodzie aktuariusza. Praca aktuariusza to na przykład rezerwy emerytalne, marginesy wypłacalności albo udział w procesach przedsiębiorstw związanych przykładowo z fuzjami bądź przejmowaniem firm przez inne spółki – czytaj .

Jeśli podoba Ci się ten artykuł to kliknij w odsyłacz do serwisu (www.wfirma.pl/), który przeniesie Cię do strony, gdzie przeczytasz ciekawe informacje na ten wątek.

Zawód jest bardzo odpowiedzialny, często to od opinii aktuariusza będą zależały dalsze działania firmy, która go zatrudniła.

Praca aktuariusza nie zawsze jest łatwa, jednak daje niezwykle duże możliwości rozwoju. Możemy pracować tak samo w firmach ubezpieczeniowych jak również wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wycena ryzyka. Dzięki aktuariuszom tworzone są programy emerytalne lub mogą oni pomóc firmie w podejmowaniu mnóstwa decyzji biznesowych bądź związanych z ubezpieczeniami firmy i pracowników.