Archiwum: żarówka

żarówka

Główne plusy i minusy oświetlenia typu led, jego przewaga nad używanymi do tej pory źródłami oświetlenia.

Producenci oświetlenia cały czas próbują wynaleźć nowocześniejsze, bardziej ekonomiczne i wydajne, a jednocześnie przyjazne dla środowiska źródła światła. Epoka typowych żarówek już odeszła w niepamięć, co prawda mogą one dać najbardziej naturalne światło, zbliżone do światła słonecznego, lecz ich ogromnym minusem jest słaba efektywność, tylko kilka procent energii zamienia się na światło, a reszta na energię cieplną.

(więcej…)

Im więcej światła, tym przyjemniej. Technologia LED, jakie dostępne są rodzaje?

To jakim światłem świecimy jest istotne. Kiedyś nie było w tej materii wyboru, musieliśmy zadowolić się tradycyjnymi świetlówkami, które nie dość, że nie oferowały dostateczną ilość światła światła, to jeszcze nie były zbytnio energooszczędne. Zresztą, kiedyś nasze ulice były bardzo ciemne i niezbyt przyjazne. Dzisiaj jest już na szczęście inaczej, a poza żarówkami standardowymi mamy żarówki energooszczędne, czy prawdziwą rewelację ostatnich lat – diody LED.

(więcej…)

O czym warto pamiętać w wyborze atrakcyjnej lampy do mieszkania?

Nowoczesne lampy wyróżniają się jakością wykonania a także funkcjonalnością, i dlatego znakomicie sprawdzą się w każdym nowoczesnym wnętrzu. Warto dokładnie zastanowić się nad kupnem określonego modelu oświetlenia, uwzględniając nasze najbardziej znamienne oczekiwania. Trzeb pamiętać o wielu istotnych kwestiach, które pomogą nam w podjęciu właściwej decyzji.

(więcej…)

Pożyteczne oświetlenie do domu oraz mieszkania

Urządzając dom i mieszkanie nieraz dobieramy rozwiązania gustowne, modne i wytworne. Wyszukana aranżacja, nowatorskie umeblowanie – wszystko to cudownie przedstawia się w każdej aranżacji. Niemniej design to jeszcze nie wszystko. Urządzając mieszkanie przede wszystkim musimy stawiać na praktyczność i funkcjonalność. Tyczy się to każdego szczegółu aranżacyjnego – mebli, przyrządów i akcesoriów, kolorów ścian albo oświetlenia.

(więcej…)

Jakie wzory lamp możemy teraz spotkać we wnętrzach prywatnych lokali mieszkalnych

Od czasu kiedy Edison wynalazł żarówkę, miliony ludzi na całej kuli ziemskiej korzysta z dobrodziejstw takiego epokowego wynalazku. Pierwsza żarówka była oczywiście bardzo prymitywna w zestawieniu z dzisiejszymi źródła światła, a i sam odkrywca na pewno nie sądził, że wiek później stearynowe świece, a także lampy naftowe całkowicie wyjdą z użycia. Ulepszenie żarówek miało dla ludzkości kluczowe znaczenie, ponieważ dzięki użyciu supernowoczesnych technologii jesteśmy w stanie dzisiaj dostać w sklepach elektrycznych i centrach handlowych np. niewielkie energooszczędne żaróweczki, które dodatkowo świecą na zielono albo żółto.

(więcej…)