Zachowawcza stomatologia, czyli jak troszczyć się o zęby, gdy zauważymy pierwsze ślady próchnicy?

Próchnica stanowi chorobę uzębienia, która może spotkać niemal każdego z nas – bez względu na to, czym się odżywiamy i jak troszczymy się o nasze uzębienie. Właśnie z tego powodu tak istotne jest to, żeby właściwie zapobiegać tej chorobie, jak również szybko leczyć wszystkie jej oznaki.

pojazdy

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
W tym przypadku z pomocą przychodzi nam stomatologia zachowawcza – na czym ona w gruncie rzecz polega?
dom wielorodzinny

Autor: INTEGER S.A.
Źródło: INTEGER S.A.
stomatologia zachowawcza

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowe obszary działania stomatologii zachowawczej to usuwanie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutrwardzalnymi oraz leczenie endodontyczne. Dentysta dentysta Legnica z powodzeniem zajmie się więc zębami z pierwszymi oznakami próchnicy – wyczyści szkliwo z próchnicy i uzupełni ubytek odpowiednim tworzywem – leczenie zachowawcze. Aktualna stomatologia zachowawcza wykorzystuje takie tworzywa światłoutwardzalne, które nadadzą naszemu uzębieniu piękny wygląd – będziemy się zatem cieszyć pięknym uśmiechem w każdej sytuacji. Opłaca się też wspomnieć, że większość stomatologicznych zabiegów wykonywana jest w miejscowym znieczuleniu, co zapewni nam optymalny komfort w czasie wizyty u stomatologa. Jest to szczególnie ważne w sytuacji osób, które obawiają się wizyt u stomatologa.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się także profesjonalnym leczeniem nadwrażliwości zębów oraz niewielkimi zabiegami z branży estetycznej stomatologii – robieniem koronek, wybielaniem zębów czy odbudową ułamanych zębów – Dental Corner. W ramach jej działań możemy więc nie tylko zadbać o zdrowie naszych zębów, lecz również o ich piękny wygląd. Dzięki temu będziemy wyglądać pięknie w każdej sytuacji!