Produkty dekoracyjne żeliwne wracają do łask – jak je wykorzystać?

W tym artykule pragnę przedstawić jakże uniwersalnym półproduktem jest nadal żeliwo. Jak niemało przepięknych obiektów można z niego wyprodukować, do czego zastosować.

dekoracje z żeliwa
Aktualnie nie tylko w budownictwie (wzmocnienia) oraz w przemyśle ciężkim, hutnictwie (zawory, hydranty, pojemniki na substancje chemiczne) wykorzystywane jest żeliwo. Także z żeliwa wykonywane są włazy kanalizacyjne lub też ( cristalstone wanna wolnostojąca kompozytowa ) stopnie kanałowe. Oczywiście żeliwo jest niezastąpione podczas fabrykacji produktów piecowych jak też kuchennych: płyty na piece kuchenne, ruszta do pieców, kominki, wkłady kominkowe, osłony C.O., zasuwy do kominów, piece stojące typu kozy (porównaj – ). Również w lokalach mieszkalnych możemy mieć do czynienia wyroby żeliwne takie jak balustrady bądź bardzo ładne kadzidła naturalne łoża i inne strojne sprzęty. I w naszych kuchniach nie brakuje naczyń wykonanych z tego materiału: sagany, rondle z czarnego żeliwa ewentualnie emaliowanego ceniły już nasze babki.

Ale największą atrakcją są produkty żeliwne które napotykamy w ogródkach jak i na działkach. Firmy trudniące się dziś galanterią odlewniczą ogrodową mają do zaoferowania całą gamę wyrobów z żeliwa. Są pośród nich nie same zestawy mebli do ogródka, ławeczki rozmieszczane na skwerkach (lub tylko elementy do nich), lecz również wszelkie elementy dekoracyjne jak przykładowo: wazoniki, nad wyraz dekoracyjne umywalki ogrodowe.

welcome

Z całą pewnością mebelki wyżej wymienione są wspaniałą opcją dla plastykowych mebli ogrodowych, gdyż nie dość iż pięknie wykonane, to – przy odpowiedniej konserwacji – praktycznie niezniszczalne, a przy tym stateczne. Jeżeli planujemy pobudować stały murowany z cegieł lub też z kamienia grill w naszym ogrodzie (ostatnio modny temat), bezwzględnie zamówmy do niego ozdobne drzwiczki żeliwne.

Jeszcze akcesoria do grilla w komplecie, i nasi goście w trakcie ogrodowych przyjęć będą wprost urzeczeni! A kiedy mamy chrapkę na danie wprost z ogniska, zaopatrzmy się równie piękny jak zestawy do grilla odpowiedni dla nas kocioł żeliwny do powieszenia nad ogniskiem. Dania będą tak wyborne, iż zaproszeni biesiadnicy długo jeszcze będą przywoływać ich zapach i smak. Na zakończenie wspomnę jeszcze o takich czarujących akcesoriach wykonanych z żeliwa, jak: ogrodowe lampy wiszące, furtki, czy wzmiankowane już ozdobne umywalki ogrodowe, które to ozdoby dopełnią całości.

Źródło artykułu –