Sfinalizowanie projektu ścian. Przeróżne typy na aranżację wymarzonego wnętrza.

Powoli już widać koniec remontu w naszym domu. Nowe meble rewelacyjnie prezentują się na tle świeżo pomalowanych ścian. Pozostaje nam tylko dobranie odpowiednich dodatków, tak by nasze domowe wnętrze nabrało charakteru.

Fototapety ścienne

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
Praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji daje fototapeta. Fototapeta do naklejenia na ścianę jest niezłożonym, niezbyt kosztownym, ale bardzo efektownym pomysłem na udekorowanie domowego wnętrza. Tego rodzaju dekoracje, mają niewiele wspólnego z popularnymi w latach 80-tych fototapetami oferta tutaj. W dzisiejszych czasach dzięki dostępowi do praktycznie nieograniczonych zasobów Internetu możemy pozwolić sobie na unikalną, nowatorską fotografię w pokoju dziennym, sypialni lub kuchni. Jeżeli tylko oferta producentów i sprzedawców nie zaspokaja naszych pragnień, możemy w dobrej cenie zamówić fototapetę przedstawiającą zdjęcie zrobione przez nas samych.
Wielkoformatowe dekoracje powinniśmy dobierać do wnętrza biorąc pod uwagę format, fakturę, a także rodzaj ich wykończenia. Prócz koloru i wzoru, ważny jest też materiał, na którym chcemy wydrukować zdjęcie. Należy zwrócić uwagę na gramaturę materiału, strukturę, jego wytrzymałość, a także wodoodporność i zmywalność.

Fototapety do salonu

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl

Jest to ważne, szczególnie, jeśli chcemy, aby nasze ściany (zobacz dekorian home tynk ozdobny wewnętrzny) przez długi czas zachowały estetyczny wygląd.

We wnętrza utrzymane w nowoczesnym guście świetnie wcielą się geometryczne lub abstrakcyjne wzory. Nieduże i wąskie pomieszczenia możemy dekorować składnikami optycznie je powiększającymi. Rewelacyjnie nadadzą się tu wielkoformatowe grafiki we wzory perspektywiczne, takie jak tunele, aleje, uliczki czy widoki z „lotu ptaka”. Fantastycznie w takim pomieszczeniu spiszą się również motywy urbanistyczne – mosty, wieżowce oraz ruchliwe ulice.
Optymalnym miejscem, aczkolwiek bez wątpienia nie jedynym do zużytkowania możliwości, jakie daje fototapeta w kuchni jest obszar pomiędzy blatem kuchennym, a szafkami.

Fototapety z rowerem

Autor: art.widi
Źródło: art.widi

Świetnie będą tu prezentować się soczyste owoce i warzywa, kolorowe przyprawy i zioła. Wybór wzorów jest ogromny, a wyłącznym zahamowaniem jest nasza fantazja.

Przykuwającym wzrok i coraz chętniej używanym pomysłem na dopełnienie aranżacji są fototapety na drzwi, które też mogą być zamawiane według indywidualnych kryteriów . Taka forma dekoracji sprawia, że drzwi mogą szybko i stosunkowo niedużym nakładem środków, nabrać nowego wyglądu.

Fototapety to znakomity sposób na rychłe odświeżenie domowego wnętrza. Atrakcyjne i kreatywne motywy ozdabiające ściany bez wątpienia wprowadzą jedyny w swoim rodzaju klimat do naszego mieszkania.