Wieczorne oczyszczanie twarzy, czyli w jaki sposób zrobić demakijaż

Choć może się wydawać, iż na nasz wygląd oddziałuje zwłaszcza wprawnie wykonany make-up, to w istocie niezrównanie znaczące jest także precyzyjne oczyszczanie skóry z kolorowych kosmetyków. Ułożenie się do snu bez oczyszczania buzi to prawdziwa zbrodnia na naszym wyglądzie.

soczewka

Autor: Fiona Henderson
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego jest to tak znaczące?

Nałożony na buzię makijaż w połączeniu z pojawiającymi się na skórze w przeciągu dnia zabrudzeniami wytwarza warstewkę zapychającą pory. Wskazana mieszanka kolorowych kosmetyków, zabrudzeń oraz tłuszczu niebywale zanieczyszcza cerę. Jeżeli nawet położymy na noc krem nawilżający, to jego składniki bezapelacyjnie nie dotrą do naszej skóry. Takie zaniedbania w pielęgnacji skutkują nie za estetycznymi wypryskami, a cera staje się szara i bez blasku, pod oczami natomiast pojawiają się worki.

W jaki sposób to zrobić?

Nade wszystko pamiętaj, że sama woda nie da sobie rady z tłustszą warstwą, jaka robi się na twarzy w przeciągu dnia – obowiązkowo trzeba użyć stosownego kosmetyku, który będzie delikatny dla Twojej skóry, a jednocześnie skutecznie usunie makijaż – dorota małecka makijaż z dojazdem oraz zabrudzenia. Dotyczy to szczególnie demakijażu oczu, gdyż właśnie w tym miejscu naskórek jest w szczególności delikatny, stąd prosto go podrażnić. Od czego rozpocząć? Nałóż kosmetyk do demakijażu na dwa płatki kosmetyczne i na około pół minuty przyłóż do powiek. W ten sposób zastosowany przez Ciebie płyn micelarny lub mleczko kosmetyczne rozpuszczą tusz do rzęs i eyeliner. Nie trzyj mocno powiek, by ich nie drażnić. Do umycia można użyć specjalnego żelu, który potem trzeba zmyć wodą. Później nadchodzi czas na tonik, jaki jak najbardziej powinien być dobrany zależnie od typu, używany za pomocą wacika. Później można oprócz tego zrobić peeling oczyszczający. Krem nawilżający sprawdzi się na dzień – na noc wybieraj odrobinę bardziej odżywcze preparaty i pamiętaj, aby w czasie researchu mieć na uwadze typ swej cery – to jest istotne.

Zatroszcz się o soczewki

Jeżeli nosisz soczewki, pamiętaj, by na noc umieścić je w specjalnym pojemniczku. Umycie ich samą wodą nie wystarczy, zatem wymagany jest płyn do soczewek wybrany w zależności od rodzaju szkieł. Do przechowywania w opakowaniu idealny będzie dezynfekujący płyn do soczewek, który eliminuje bakterie odpowiedzialne za pojawianie się infekcji.