w zapomnienie odchodzi zwyczaj pisania kartek.

Od kiedy Internet upowszechnił się tak bardzo, że posiada go znaczna ilość osób, zwłaszcza mieszkających w miastach, w zapomnienie odchodzi zwyczaj wysyłania kartek. W czasach powszechnego użytkowania telefonii komórkowej i porozumiewania się za pośrednictwem najróżniejszych portali słowo pisane staje się zbędnym balastem, w opinii niektórych zużywającym tylko papier. Lecz upływający czas i priorytety, których przybywa wraz z wiekiem, często modyfikują powyższe poglądy.

Zakręcone święta

Autor: Stars for Europe
Źródło: Stars for Europe

Zdarza się tak bowiem, że znajomości portalowe nie wystarczają w chwilach, kiedy potrzebuje się przy sobie bliską osobę, kto nie tylko posłucha zwierzeń, ale nierzadko pogłaszcze po głowie. Także wyznania dokonane przy pomocy wirtualnego komunikatora nie dają szczęścia płynącego z utrwalonych wspomnień. Wklepane na klawiaturze słowa są nietrwałe niczym obłok i bardzo szybko odpływają w zapomnienie sprawiając, że po długim czasie w zasadzie nie ma do czego się odwołać. To tak, jakby człowiek nie przeżył nic dotąd.

Na szczęście coraz większa liczba osób, co interesujące także tych reprezentujących pokolenie komputerów zaczyna uświadamiać sobie fakt, że przeżyte chwile bywają nierzadko bardzo cenną pamiątką, którą należy pielęgnować. A mało co tak pomaga zachowaniu wspomnień, jak realne dowody zdarzeń sprzed lat.

Zaintrygował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to czytaj na stronie o tej samej dziedzinie na następnej stronie – znajdziesz ją w linku poniżej.

Pamiątki, na przykład pożółkłe listy, pamiętniki, bileciki okolicznościowe czy inne pisane dowody czyjejś pamięci nie tylko nie zginęły całkowicie, lecz nawet mają śmiałość z honorem powracać, jednak teraz w odrobinę innej wersji.

W ostatnim czasie coraz popularniejsze są kartki i listy wytwarzane własnymi siłami, gdzie oprócz treści również zaangażowanie twórcy w jej wygląd świadczy o jego stosunku do tej osoby, która staje się odbiorcą. Kartki bożonarodzeniowe (szukasz inspiracji na oryginalną kartkę świąteczną? – szerzej w tym temacie) z odręcznie wyciętą choinką czy liściki rozdawane na imprezach w gronie rodziny to piękny zwyczaj, który powinno się kultywować, żeby potem móc popatrzeć na uzbierane przez ten czas kartki i przypomnieć sobie wydarzenia i osoby z nimi związane.