W które miejsce najlepiej pojechać na urlop lub dłuższy weekend? Co możemy zobaczyć w Polsce?

Rozpoczyna się sezon na weekendowe wyjazdy. Robi się coraz bardziej przyjemnie, więc najkorzystniej przeznaczyć trochę czasu, żeby pojechać w atrakcyjne miejsce i zostać tam troszkę czasu. Każdy z nas posiada w roku urlop i oczywiście wyjeżdżamy w takiej sytuacji na dwa-trzy tygodnie, lecz zapominamy o krótszych wypadach, które też mogą być bardzo przyjemne. Szczególnie, iż mamy taki krótki okres wiosenno-letni, że naprawdę warto go wykorzystać do maksimum.

zachód słońca nad jeziorem

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tym bardziej też, iż rzeczywiście żyjemy w cudownym kraju, chociaż być może nie potrafimy tego docenić. Spoglądamy na inne państwa i mówimy, że tam to jest piękniej, że tam by się pojechało.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu uważasz, że warto byłoby szerzej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tutaj (https://krematoriumgloria.pl/).

Oczywiście, iż każdy kraj ma coś, czym się można pochwalić, ale to nie oznacza, że Polska jest jałowa i nudna. Mamy Bałtyk, gdzie można wynająć domki letniskowe nad morzem, są góry, a w nich znaczną ilość szlaków i szczytów do osiągnięcia. Wspaniałe schroniska i pensjonaty w górach to świetna propozycja na majówkę albo inny długi weekend.

Wreszcie są mazurskie jeziora, gdzie warto wynająć domek nad jeziorem i radować się ciszą oraz bliskością natury – odnośnik. Nie zapominajmy jednakowoż o naszych miastach, każde przecież ma swój urok. Warszawa, chociaż niedoceniana przez wiele osób, ma rzeczywiście bardzo wiele do zaoferowania, a pięknieje z każdym rokiem. Wrocław, stolica Dolnego Śląska, to miejsce wyjątkowe, w jakim odnajdziemy pozostałości z różnorodnych epok.

stare miasto w Pradze

Autor: Davis Staedtler
Źródło: http://www.flickr.com
No i Kraków, przecież to dawna stolica Polaków, wyjątkowe miejsce, do którego przyjeżdża największa ilość turystów z zagranicy. Niektórym przypomina jedno z najwspanialszych miast na świecie, czyli Pragę. Jak jednak byliśmy w tych miejscach to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zobaczyć inne, mniej popularne, jak Toruń lub Białystok.
Zwłaszcza to drugie, zostające jakby na peryferiach, zasługuje na odkrycie. Dla turystów z Polski zachodniej bardzo ciekawe będzie to, iż w tamtym rejonie są cerkwie i oczywiście w ślad za tym są też krzyże prawosławne. W zachodniej Polsce tego praktycznie nie ma, więc możemy być zaskoczeni, że jeden kraj, a tak się różni. Na koniec bardzo dobrze wspomnieć o Puszczy Białowieskiej oraz mieście Białowieża, wyjątkowym miejscu, a wcale nie tak częstym kierunkiem urlopowych wyjazdów.

Sprawdź też – DomFerie