W jaki sposób udekorować ściany w mieszkaniu

Polskie kuchnie są z reguły relatywnie niewielkie. Na dodatek, dzisiaj coraz większym zainteresowaniem cieszy się kuchnia umieszczona w aneksie, a więc połączona z salonem. Dekorując to pomieszczenie warto więc wziąć pod uwagę nie tylko to, żeby była ona praktyczna i wygodna, ale również stosownie atrakcyjna, ponieważ razem z salonem pełni funkcje reprezentacyjną. Jedną z najistotniejszych kwestii są kuchenne ściany.

Fototapety z miastem, przykłady grafik na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Najczęściej maluje się je na jeden kolor, ewentualnie montuje się zwyczajne płytki. Co tymczasem zrobić, żeby ściany nie były nudne? Możliwości jest faktycznie sporo. Płytki sprawdzają się świetnie w miejscach, które są najbardziej wystawione na zabrudzenia, przykładowo w pobliżu kuchenki. Dzięki temu ochrania się ścianę przed brzydkimi plamami, jakie z płytek jest zdecydowanie prościej usunąć. Popularne są również fototapety do kuchni.

Z reguły są naprawdę wytrzymałe, dlatego świetnie sprawdzają się też w tak trudnych warunkach. Wybór wzorów jest nadzwyczaj różnorodny. Z racji tego, że w kuchniach ilość dostępnej powierzchni jest dość ograniczona, najlepiej zamówić fototapety na wymiar. Tym samym będzie się miało gwarancję, że doskonale dopasują się do miejsca, w jakim planuje się je położyć – inspiracje możesz zobaczyć na tapeta jak zdjęcie na wymiar.

Fototapety, przykładowe grafiki na fototapetę

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Takie fototapety mogą stanowić świetne wypełnienie pomiędzy szafkami, jak także sprawdzić się na pustej ścianie.

Wypytujecie nas czasami o naszą nową witrynę. Oto ona. Wystarczy kliknąć w poniższy link i można zobaczyć tutaj (https://iltex.pl/) nowe zajmujące wpisy.

Interesującym pomysłem jest również zastosowanie farby tablicowej. Trzeba zaaplikować ją na ścianę (co jest dosyć proste), aby cieszyć się tablicą we własnej kuchni. Taka tablica jest idealna jeśli w rodzinie są dzieci lubiące rysować na ścianach. Co więcej, można na niej też zapisywać drobne wiadomości dla innych mieszkańców, czy spisywać listę zakupów.

W kuchni jest to wyjątkowo przydatne, dlatego farba (zobacz farba tablicowa niebieska) tablicowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Łatwo ją utrzymać w czystości, potrzebna jest gąbka czy szmatka zamoczona w wodzie. Kuchenne ściany nie muszą być dlatego nudne, wystarczy trochę wyobraźni, aby kuchnia stała się prawdziwą ozdobą w każdym domu. Kategorycznie nie należy więc lekceważyć dekoracji ścian, jako że to właśnie ona ma priorytetowe znaczenie. Dodatkowo, ściany w kuchni są bardziej wystawione na zabrudzenia aniżeli w pozostałych pomieszczeniach, przede wszystkim z powodu gotowania.