W jaki sposób należycie wykończyć ściany swojego domu czy mieszkania, ciekawe pomysły na ich dekoracje.

Ściany mieszkań i domów można wykończyć różnymi sposobami. I wcale wyglądać nie muszą jak każde inne wnętrze, bo możliwości jest faktycznie sporo, i przy pewnym wysiłku i ciekawym pomyśle wykonać można coś rzeczywiście oryginalnego. Nawet pozostając przy klasycznych rozwiązaniach, to znaczy farbach i tapetach wnętrze może wyglądać ciekawie, a przecież można poza tym wykorzystać wiele rozmaitych możliwości.

kafle dekoracyjne

Autor: Venturist
Źródło: http://www.flickr.com

Zamiast pojedynczego koloru na całych ścianach można na przykład pomalować je na różne barwy. Sporo wręcz nawet proponuje przygotowane zestawy, odpowiednio ze sobą zestawione, lecz można oczywiście wybrać coś swojego. Inną opcją jest skorzystanie z oferty jednej z wielu firm produkującej fototapety. Typowe tapety będą oferowane w pewnej liczbie wzorów i motywów, lecz przy fototapetach nie ma już żadnego ograniczenia, można nadrukować na ich powierzchni praktycznie wszystko, co się będzie chciało. Nawet z własną fotografią, którą można przesłać w celu wydrukowania, jeżeli tylko będzie miała należytą jakość, to nie powinno być z tym żadnych problemów. Niezwykle ciekawym uzupełnieniem klasycznego malowania czy tapet są najróżniejsze ciekawe efekty. Uzyskać je można na wiele sposobów, a odpowiednio dobrane mogą niesamowicie uatrakcyjnić pomieszczenie. Przeważnie montuje się je na wybraną część ściany, przykładowo obok kominka lub koło drzwi wejściowych, ponieważ podkreślać one mają charakter wnętrza, a być podstawowym elementem wykończenia. Spora część będzie w tym celu wybierać na przykład różnego rodzaju kafelki artystyczne (zobacz: kafelki artystyczne na ścianę).

kafle ceramiczne

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com

Mają one kształt klasycznych kafelków, ale z oryginalnymi, niekiedy zrobionymi przez świetnych projektantów motywami. Odpowiednio zestawione na przykład z kominkiem wyglądają rzeczywiście okazale. Ładnie prezentują się w wielu wnętrzach również dekory ścienne – dekory ścienne w formie obrazków, one także są proponowane w bardzo dużej ilości odmian i motywów. Można je dyskretnie przykleić w paru miejscach albo wykonać za ich pomocą całą ścianę, pomysłów w tym względzie będzie rzeczywiście dużo.