Jak umeblować pokój dziecka? Co jest najważniejsze, na co na pewno zwrócić uwagę?

Dzieci to radość, ale i obowiązki. Mamy szansę przekonać się o tym na każdym kroku, kiedy wchodzą w następujące po sobie etapy dojrzewania naszego dziecka. Chociaż na każdym etapie jawi się to nieco odmiennie, to jednak jedno pozostaje niezmienne. A więc wystrój pokoju, gdyż już od najwcześniejszych dni życia naszego dziecka musimy zadbać o jak najlepsze meble dziecięce.

tutaj

Autor: Angie Stalker
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wiemy najważniejsze i priorytetowe dla każdego rodzica jest bezpieczeństwo jego dziecka. Skąd mieć pewność że łóżeczka czy też mebelki dla naszej pociechy, które kupujemy są w 100% bezpieczne? Otóż bardzo ważne w tej sprawie są Polskie i Europejskie normy na łóżeczka dziecięce.

Gwarantują one cechy wykonanych z drewna łóżeczek dla najmłodszych, oraz ich specyfikację techniczną, między innymi określają tego rodzaju rzeczy jak odstęp miedzy szczebelkami, największa wysokość materaca która może zapewnić bezpieczeństwo najmłodszemu, typ zabezpieczenia kantów, wytrzymałość łóżeczka na obciążenia oraz inne. Przed przystąpieniem do sprzedaży łóżeczko powinno zostać poddane testom w zewnętrznej firmie żeby potwierdzić zgodność jego cech z standardowymi normami. Już to daje to rodzicowi istotna wskazówkę na temat łóżeczka i jego wytwórcy.

Kolejną ważną wskazówką niezbędną przy wyborze łóżeczka jest jego wytrzymałość na uszkodzenia. Staraj się pamiętać, że łóżeczko chociaż nabywane dla maluszka będzie używane nie tylko do snu, ale też w czasiestandardowej opieki dziecka. Wtedy może dojść do zniszczenia mebelku, a każde zniszczenie powierzchni mebelka grozi zranieniem dziecka. Dlatego po uszkodzeniu łóżeczko praktycznie nie nadaje się do użycia – .

Meble dla dzieci zazwyczaj kupuje się pod postacią elementów, które potem trzeba skręcić w domu. Dlatego też bardzo ważną sprawą jest prawidłowy montaż łóżeczka i mebli dla dziecka. W czasie montażu należy zwrócić szczególną uwagę na to, żeby użyć wszystkich dostępnych z produktem okuć i dokładnie zmontować mebel zgodnie z instrukcją.

Pamiętaj, że jesteśmy tu. Oczekujemy na Ciebie z nowymi postami, które są niezwykle ciekawe. Myślimy, że namówimy Cię do wejścia w podany link.

Nie zapominaj, że każda obluzowana śruba może powodować uszkodzenie mebelka albo niebezpieczne skaleczenie dziecka, należy regularnie sprawdzać stan mebelka.