Urządzanie studniówki

Organizowanie studniówek ma w Polsce niezwykle długą tradycję. Jak sama nazwa wskazuje, jest to uroczystość organizowana na sto dni przed egzaminem maturalnym, czyli w trzeciej klasie szkoły średniej. Oprócz trzecioklasistów najczęściej na studniówce bawią się pracownicy szkoły oraz osoby z innych klas i liceów posiadające zaproszenie. Bale takie urządzane są w rozmaitych miejscach, zwykle tam, gdzie dostępna jest duża sala.

Bal maturalny

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zgodnie z tradycją bowiem studniówka zaczyna się wspólnym odtańczeniem poloneza. Najbardziej ekskluzywne, a co z tym związane kosztowne imprezy organizowane są w luksusowych wnętrzach pałaców. Na imprezie gra wynajęty zespół muzyczny lub DJ, w niektórych przypadkach jest to jedynie muzyka puszczana z płyt. Znaczące są także rozmaite akcesoria, jak na przykład stroje i dodatki takie jak buttony (wejdź: oferta buttonów na stronie przypinane do ubrania.

Stroje na studniówkęW czasie przygotowań do balu studniówkowego niewątpliwie ogromną wagę przywiązuje się do kupna jak najlepszego stroju.

Intryguje Cię, jakie są moje źródła (https://taniawodka.pl/)? Zatem chcę zaprosić Cię, abyś zalogował się na moją inną witrynę. Tam poznasz prawdę.

W przypadku chłopców najlepszy będzie garnitur z krawatem lub muszką, w ciemnych odcieniach, raczej bez kamizelki. W kwestii dziewcząt sprawa jest bardziej skomplikowana. W wyborze dziewczęcych strojów na studniówkę jest spora dowolność, w wyniku czego różnorodność strojów jest ogromna, zarówno w kwestii fasonów, jak i długości. Zróżnicowane są także odcienie sukienek, choć bardzo często pojawia się czerń. Jeżeli chodzi o buty to przeważają te na wysokim obcasie. Do ubiorów dopasowuje się rozmaite fryzury, zwykle są to koki i upięcia.

Przebieg baluNa większości studniówek wraz z uczniami przebywają także pracownicy szkoły. Wyznacza się niekiedy również osoby odpowiedzialne za czuwanie nad przebiegiem całej imprezy. W cenie studniówki jest w każdym przypadku catering, między innymi co najmniej jeden ciepły posiłek w czasie trwania imprezy. Często klasy mają oddzielne stoły na sali. Powszechne jest też używanie rozmaitych oznaczeń przynależności do danej klasy lub też ogólnie wstępu na studniówkę. Do tego stosuje się różnorodne przypinki z napisami (odsyłam: Banery-druk modne przypinki na zamówienie), a także różnokolorowe wstążki. Wybór jest bardzo duży, a decydują o nim zwykle organizatorzy imprezy. Całość najczęściej jest również rejestrowana na wideo.