Ten wyjątkowy moment wymaga również słodkiej oprawy, zamów smaczny torcik w pewnej cukierni

Organizacja wesela okazuje się dla narzeczonych wielkim wyzwaniem, ponieważ powinni przypilnować licznych istotnych rzeczy. W tym niezwykłym dniu ważne stają się wspaniałe stroje, klimatyczna muzyka, wspaniałe ozdoby. Nie mniej istotne staje się oczywiście smakowite menu, które zaserwuje się zgromadzonym gościom. A ukoronowaniem takiego jadłospisu staje się tort weselny, który pełni na przyjęciu ślubnym niesamowicie istotną rolę i powinien odznaczać się doskonałym smakiem oraz cudownym projektem.

Z jakiego powodu torty weselne okazują się tak istotne?

tort

Autor: Rexness
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż może się zdawać, że torcik do zamówienia na terenie Warszawy weselny jest po prostu smakołykiem, który wieńczy posiłek oraz doskonale komponuje się z podaną kawą bądź herbatą, pełni on dużo istotniejszą rolę. Moment, kiedy tort weselny zostaje wwieziony na salę i zaprezentowany małżonkom i zgromadzonym gościom, jest bardzo istotny oraz wyjątkowy – zobacz ten link. Niejednokrotnie chwili tej towarzyszy nastrojowa piosenka, przygaszone światła i w tak podniosłej atmosferze młodzi małżonkowie kroją tort i karmią się nawzajem. Wydarzenie to kryje w sobie istotną symbolikę, zatem to normalne, że serwowany tort – (kursy cukierniczehttp://tort-artystyczny.pl/kursy-cukiernicze/) musi okazać się wyjątkowy.

Jakie torty podaje się na weselach?

Oferta tortów ślubnych okazuje się obecnie bardzo zróżnicowana oraz interesująca, co sprawia, że trudno wytypować jeden określony. Torty weselne występują w formie piętrowej podawane na stelażu, co bywa bardzo komfortowe w dzieleniu, jak także w jednolitej wersji. W ostatnich latach bardzo modne stały się tak zwane torty cupcake czyli składające się z muffinek. Wielkość tortu trzeba dostosować do liczby

tort

Źródło: pixabay.com

weselników. Jeżeli chodzi o smak, panuje tak wielka różnorodność, że każda młoda para znajdzie tort idealny dla siebie.

Ważna jest dekoracja

Tort weselny powinien nie tylko znakomicie smakować, ale też wspaniale się prezentować. Ozdoby wykorzystywane na tortach ślubnych są niezwykle zróżnicowane: od delikatnych ozdóbek w postaci kokardek, kwiatków i małych figurek po imponujące kaskady roślin z marcepanu czy odmiennych mas cukierniczych. Dekorację tortu należy dostosować pod kątem kolorystyki do dekoracji na sali lub do motywów na garderobie nowożeńców – kliknij ten link. Decydując się na konkretną cukiernię, trzeba upewnić się, że wypieki wykonuje ona wyłącznie z naturalnych składników.