Światło w aranżacji wnętrz

Oświetlenie boczne, kinkiety czy lampy stojące w projektowaniu wnętrz to mistrz kreacji. Wybierając oświetlenie pomieszczenia miej na uwadze, że kinkiety odwrócą uwagę od mniej ciekawych elementów wystroju, skupiając ją na tych efektownych i sprawią, że aranżacja mieszkań stanie się nastrojowa. Jakie wybrać oświetlenie wnętrza? Czy warto montować plafony łazienkowe?

Oświetlenie pokoju

Autor: Tracy Hunter
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wystarczy tylko centralne oświetlenie pomieszczenia? Jaka aranżacja pomieszczenia będzie nastrojowa? Wybór nieodpowiedniego oświetlenia pokoju jest bardzo ważny. Jeżeli chcesz posiadać ładną aranżację wnętrz, nie kupuj wszystkich lamp z jednej serii, bo wnętrze stanie się monotonne. Oświetlenie pomieszczenia: plafony, żyrandole dobierz do siebie oraz do aranżacji wnętrza. Jeśli nie czujesz się w tym mocna, dobierz takie żyrandole oraz kinkiety (polecamy nowoczesne kinkiety do przedpokoju), które wiąże materiał, z którego zrobiono korpus, albo tonacja kloszy.

Całkowita rezygnacja z oświetlenia centralnego we wnętrzu jest omyłką – prędko się przekonamy, że bywa ono konieczne (chociażby w trakcie porządków). Jeżeli nie pragniemy montować ozdobnego żyrandola we wnętrzu (zwłaszcza w niskim wnętrzu, które może zostać nim przytłoczone), ograniczmy się do neutralnego plafonu. Można sobie za to pofolgować, aranżując oświetlenie boczne wnętrza – kinkiety, lampa podłogowa ze ściemniaczem, stołowa i te własnej roboty, przynoszące niesamowite rezultaty świetlne! Dzięki nim poprawimy proporcje wnętrza i nadamy mu oryginalny klimat, jednym słowem – aranżacja pomieszczeń zyska nowy wymiar estetyczny.

Oświetlenie pokoju: wskazówki stylisty: Gdy nasze oświetlenie wnętrza to lampy mniej wyszukane, pamiętaj iż będą się dobrze czuły w mnogim gronie. Dobrze jest powiesić parę najprostszych lamp, a rezultat w aranżacji wnętrza będzie doskonały. Lampy bardzo dekoracyjne lepiej prezentują się solo. W związku z tym takie oświetlenie pokoju dobrze przemyśl oraz wyeksponuj. Kinkiety we wnętrzach instaluj na jednej wysokości – unikniesz chaosu w aranżacji pomieszczenia. W kuchni najlepiej przedstawiają się lampy kuchenne wiszące zawieszone ponad stołem jadalnym. Winny one oświetlać zarówno stolik jak i siedzące dookoła niego osoby.