Światło i jego rola w dekoracji

To, na jakie żyrandole się zdecydujemy jest bardzo ważną sprawą, ponieważ to właśnie one ostatecznie decydują o stylu wnętrza. Dzisiaj wiesza się je nie tylko w salonach, ale również w alkowach, przedpokojach, czy kuchniach, przeważnie w centralnej części sklepienia. Stworzone mogą one być z kryształów, z porcelany, ze szkła, z koraliczków, z witek wikliny.

lampa

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Mogą być też dmuchane, z bibuły a nawet zrobione z gumy. To, na jaki wariant żyrandola postawić, winno zależeć przede wszystkim od stylu jaki chcemy nadać wnętrzom które aranżujemy, od sprzętów jakie już wcześniej nabyliśmy. Na przykład, jeśli postanowiliśmy umeblować nasze gniazdko w tak modnym ostatnio kierunku vintage, który to winien odzwierciedlać naszą osobowość, wybór każdego przedmiotu, mebla powinien być bardzo dobrze rozmyślny.

Rzecz jasna żyrandol retro powinien mieć najmniej 20 lat, lub ewentualnie być świeżej daty, lecz tylko wyglądający wiekowo. W mojej kuchni na przykład zawisł niedawno żyrandol vintage z dmuchanego szkła, które ma wewnążyrandol (tanie oświetlenie łazienkowe)iane pęcherzyki. To jest celowa wada, która w razem z wytartym kolorem robi wrażenie używanego od lat. Jeśli zaś idzie o rozmiar żyrandola, to muszę przyznać że nie zawsze małe jest piękne. W salonie duży, bogaty żyrandol może być bardzo dobrym projektem.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Na pewno będzie on przyciągał uwagę gości, doda wytworności oraz stworzy nastrój tajemniczości. Lecz wyłącznie w salonie można sobie pozwolić na taki z rozmachem. W korytarzu bądź łazience z kolei wielkość żyrandola nie powinna przekroczyć pięćdziesięciu centymetrów, ażeby nasz żyrandol nie przytłaczał. Podczas zakupu żyrandola pamiętać jednakże musimy, iż lepiej jeśli jest on ździebko za duży niż zbyt mały. W hipermarketach możemy również zakupić sporą ilość modeli żyrandoli przeznaczonych do sypialni dziecięcych. Są one niezwykle kolorowe, bajkowe i radosne.

Możemy wybierać pośród bezgranicznej ilości rozlicznych kształtów: zwierzaków, księżyców, kształtów geometrycznych z malowidłami bajkowych postaci, i tysiąca innych deseni, które oświetlą i jednocześnie sprawią miłym każdy dziecięcy pokój. Należy jednakże pomnieć, że najlepsze oświetlenie wnętrza uzyskamy przez umieszczanie kilku źródeł oświetlenia także na ścianie, czy postawienie lampy stojącej na stoliku.