Sklep z oświetleniem

Oświetlenie do domu czy mieszkania, to bardzo istotna sprawa. Kiedy więc aranżujemy dom dobrze jest znaleźć najlepszy sklep z lampami, żeby mieć gwarancję, że nasz dom będzie oświetlony doskonale. Zwróćmy uwagę na renomę sklepu. Zanim wybierzemy się na zakupy przeczytajmy opinie, komentarze różnych klientów. Możemy też porównać ceny między sklepami, dowiedzmy się czy proponują rabaty przy większym zamówieniu i dopiero wtedy podejmijmy decyzję.

żarówka ledowa

Autor: theilr
Źródło: http://www.flickr.com

Trendy w oświetleniu

Zdecydowanie warto zdecydować się na polecane i znane marki. Bardzo popularne w ostatnich latach stały się różnego rodzaju lampy LED. Nic dziwnego, są bardzo estetyczne, świetnie pasują do urządzonych nowocześnie wnętrz, a dodatkowo są energooszczędne. Oczywiście, nadal często decydujemy się na lampy ścienne albo sufitowe, lecz oświetlenie halogenowe powoli zaczyna wygrywać. Oczywiście, dla części osób tego typu rozwiązanie jest nieakceptowalne. Na przykład, gdy kupujemy stary dom, czy mieszkanie w kamienicy – raczej nie zamontujemy tam świateł led.

A może coś innego?

Gdy zdecydujemy się na montaż tego typu świateł zwróćmy uwagę na oprawy meblowe – powinny być dobrej jakości, zrobione z doskonałych materiałów. To przecież najbardziej rzucająca się w oczy część tej lampki. Takiego rodzaju oprawy możemy znaleźć w najróżniejszych kolorach i kształtach. Możemy wybrać matowe lub błyszczące, w odcieniach srebra, tytanu, złota czy miedzi. Jest ich naprawdę mnóstwo. Pamiętajmy jednak, by wszystko było do siebie dopasowane.

taśmy led w pokoju

Autor: Nathan Duprey
Źródło: http://www.flickr.com

A może coś na podwórko?

Można również przemyśleć doświetlenie wejścia do domu. W tym miejscu idealnie sprawdzi się lampa oświetleniowa z czujnikiem ruchu 360 stopni. Nie będziemy musieli się obawiać, że przy nocnym powrocie do domu wybijemy sobie zęby na progu. Jest to szczególnie ważne, jeżeli nasz dom (polecany sklep) zbudowaliśmy w pewnej odległości od oświetlonej drogi. Dobrze jest zainwestować w tego rodzaju lampę.

Gdy kupujemy lampy do domu czy mieszkania – na początku postarajmy się rozplanować całe oświetlenie. Kiedy to zrobimy będzie nam dużo łatwiej wybrać właściwe lampy. A jeśli dokonamy zakupów w jednym sklepie z pewnością dostaniemy zniżkę.