Składnice harcerskie to sklepy dobre nie tylko dla harcerzy, mogą je odwiedzać też pasjonaci podróży

Miejsca, w których jeszcze w czasach PRL robili zakupy harcerze, zawsze przyciągały klientów nie związanych z tą organizacją. Można było tam kupić dużo przydatnych towarów, jeżeli wybieraliśmy się na dłuższą wędrówkę albo obóz. Składnice harcerskie zachowały się do dziś i zupełnie dobrze prosperują.

Zwyczajna składnica harcerska to miejsce, gdzie zakupimy np. artykuły harcerskie, odznaki, a także naszywki na mundur harcerski [Czytaj dalej]. Naturalnie należy pamiętać, że nabędziemy tam także książki, ekwipunek dla turystów oraz towary powiązane z różnymi pasjami. Nie trzeba być członkiem harcerstwa, aby robić zakupy w składnicy harcerskiej; jeśli najzwyczajniej mamy ochotę przyczepić do plecaka fajny znaczek, możemy kupić go bezproblemowo w składnicy albo w Internecie. Tak samo możemy nabyć dla siebie chusty harcerskie, jeśli wydają się nam ładne. Składnica harcerska to także sklep oferujący, przykładowo, materiały do gier miejskich urządzanych dla dzieci w miesiącach letnich. Nabędziemy w niej, m.in. dyplomy dla uczestników dokumentujące ich wygraną.

plecak

Autor: Khairil Yusof
Źródło: http://www.flickr.com

Warto także mieć na uwadze, iż składnica harcerska winna się znaleźć na liście każdego zamiłowanego wędrowcy. Spokojnie możemy w niej kupować, jeżeli nie ciekawią nas naszywki na mundur harcerski lub gadżety harcerskie.

W składnicach znajdziemy także dobrej jakości osprzęt turystyczny: obuwie, kurtki oraz śpiwory czy plecaki. Tak więc, jeżeli organizujemy, na przykład, wypad w Bieszczady czy dłuższą wycieczkę rowerową, warto mieć na uwadze, że składnica harcerska jest wyjątkowo odpowiednim miejscem do odwiedzenia.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeżeli tak, to przejdź do nowego artykułu i czytaj dalej hotele zakopane o tym, co najbardziej Cię interesuje.

Naturalnie mamy możliwość kupić znajomym naszywki na mundur harcerski jako prezent, z pewnością będą zadowoleni, albowiem są one wyjątkowo stylowe Oferta odznaczeń i sprzętu dla harcerzy.
Fani wojska też znajdą w składnicach coś dla siebie – kurtki moro czy bojówki to standardowy produkt w tego rodzaju miejscach. Zdarza się, że składnice mają w asortymencie rzeczy zupełnie z harcerstwem niezwiązane, chociażby gry planszowe. Z pozoru może wydać się to nietypowe, lecz czy jest coś lepszego podczas mokrego dnia w namiocie, aniżeli jednocząca ludzi partia w ukochaną planszówkę?