Różniste pocztówki – czy warto podtrzymywać tę tradycję

Już wkrótce święta, zatem warto jak najbardziej pomyśleć o spędzeniu wolnych chwil z najbliższymi. Mamy to szczęście, jeżeli możemy wspólnie z innymi zasiąść do stołu, porozmawiać, opowiedzieć o swoim codziennym życiu i najważniejszych wydarzeniach. Nie zawsze jednak taka możliwość, aby się wspólnie spotkać istnieje. Wówczas, tak czy inaczej warto pamiętać o bliskich, choćby wysyłając im kartki pocztowe. Aktualnie ten zwyczaj jest coraz mniej popularny, gdyż wolimy zadzwonić, wysłać smsa lub porozmawiać przez komunikator internetowy. Każdy sposób jest jak najbardziej dobry, jeśli dzięki temu podtrzymujemy jak najbardziej relacje z bliskimi. Jednak tradycyjne sposoby, tak jak wspomniane przesłanie pocztówek ma swój urok, którego ani sms, ani nawet wideo rozmowa nie zastąpią.

pisanie listu

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie poligrafia jest bardzo rozwinięta (sprawdź też: plakaty Szczecin), tym samym kartki pocztowe mogą być naprawdę atrakcyjne. Rzecz jasna wybór pod tym względem jest spory: od standardowych kartek, z wydrukowaną grafiką, po te trójwymiarowe, które może udostępnić tylko drukarnia posiadająca specjalne oprzyrządowanie. Jak najbardziej ciekawym rozwiązaniem, jakie na pewno docenią nasi najbliżsi, jest wykonanie takiej kartki także własnoręcznie. Wystarczy jeśli o to chodzi kupić dosłownie kilka przyborów i chwilę pomyśleć co chcielibyśmy zamieścić na takiej kartce, a wykonanie będzie znacznie łatwiejsze niż myślimy.

Przekonaj się, że nasze linki (http://eccoholiday.com/p/hiszpania-costa-del-sol) mogą prowadzić jedynie do najciekawszych witryn. Jeśli zainteresowały Cię jakiekolwiek dane, to te odnośniki mogą Cię przenieść Cię do cennych portali.

Prawdą jest, że w rzeczywistości na ogół po prostu nie chce nam się brać za tego typu rzeczy bądź – jak to przeważnie tłumaczymy – nie mamy na to czasu. Niemniej taka kartka własnoręcznie zrobiona, ani nie jest droga, ani nie jest wysoce pracochłonna, natomiast może sprawić adresatowi bardzo miłą niespodziankę.

Porównaj – widokówki

listy

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
W końcu, jeśli przyzwyczailiśmy się już do smsów, czy widorozmów, gdy raptem pojawi się w naszej skrzynce list z przesłaną do nas kartką, z pewnością będziemy miło zaskoczeni. Tego typu drobiazgi są niezwykle ważne, tym bardziej w świecie, w którym większość rzeczy można kupić – robiąc coś samodzielnie pokazujemy, że nam zależy na odbiorcy, że chcemy mu dać coś oryginalnego i poświęcić na to swój czas i energię. Większość adresatów, na pewno tego rodzaju działania doceni.