Rewizja finansowa co jakiś czas powinna być robiona w każdej spółce

Pewnym osobom wydaje się, że audyt robiony w przedsiębiorstwach, wygląda podobnie jak polowanie na czarownice. W rzeczywistości jest to normalna weryfikacja.
Często można przeczytać w gazetach, że w jakiejś firmie wykryto wielkie nieprawidłowości po tym, gdy przeprowadzono w niej audyt finansowy.

w supermarkecie

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Audyt finansowy

Źródło: flickr.com
coaching

Autor: Sacha Chua
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu mamy zakrzywiony obraz tego, jak w rzeczywistości wygląda tego typu kontrola. 90% z nich odbywa się bez zastrzeżeń. Jednak w mediach z reguły wyolbrzymiają skandaliczne przypadki, gdyż złe wiadomości mają wyższą oglądalność. Osoby przeprowadzające weryfikację weryfikują, czy konkretna spółka dobrze prowadziła działalność. Mają prawo upadłość konsumencka wrocław też wskazywać różnego rodzaju zmiany, które w ich opinii w znaczny sposób polepszą działanie przedsiębiorstwa. Takiego typu kontroli dokonują biegli rewidenci. Spoczywa na nich zatem duża odpowiedzialność. Muszą być oni bardzo dokładni, przenikliwi, ale także sprawiedliwi. Kontrola finansowa może być rozdzielona na kilka etapów, zatem w każdej firmie czeka ich dużo pracy. Mają sporo dokumentów do przejrzenia oraz wiele rozmów do przeprowadzenia. Nie jest to łatwa praca. By zostać rewidentem, trzeba skończyć studia wyższe, być niekaranym i zdać państwowy egzamin, który będzie upoważniał nas do wykonywania tego zawodu.

Trzeba być również odpornym psychicznie, aby nie dać się zastraszyć. Taką osobę powinna także charakteryzować czujność i rzetelność. W tym zawodzie nie należy się śpieszyć albo pomijać jakiś etapów kontroli.