Restaurowanie mebli – w jaki sposób najłatwiej podarować im „drugie życie” i zaoszczędzić na urządzaniu mieszkania?

Kupienie nowych mebli nie w każdej sytuacji jest idealnym rozwiązaniem. Rzecz jasna, sklepy proponują ich szeroki wybór, czasami faktycznie niezwykle wysokiej jakości, więc z pewnością każda osoba byłaby w stanie znaleźć najbardziej zadowalającą propozycję.

Czasami jednak okazuje się, że stare (zobacz thpg) meble mogą zostać z powodzeniem odnowione, trzeba wyłącznie włożyć w ich naprawę trochę więcej wysiłku i kreatywności. Podobne meble są nie tylko niezwykle oryginalne, ale też dają szansę na zminimalizowanie wydatków, jakie trzeba by było ponieść na urządzenie mieszkania. Warto mieć to na względzie.

Z reguły wystarczy zmienić tkaniny obiciowe na nowe. W sklepach proponowany jest ich zróżnicowany asortyment, toteż z powodzeniem można je dopasować do wyglądu swojego mieszkania. Oczywiście, najlepiej stare meble razem z nową tkaniną oddać do profesjonalnego tapicera. Takie rozwiązanie będzie się wiązało z kosztami, aczkolwiek nie tak wysokimi jak w przypadku zakupu nowych mebli, zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że czasami stare przedmioty są naprawdę świetnej jakości i poza zniszczeniem tapicerki dalej są w dobrym stanie, więc będą mogły posłużyć jeszcze przez wiele lat.

tkaniny

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl

Można się też zdecydować na samodzielną wymianę obicia, jako że artykuły tapicerskie oferowane są w wielu sklepach. Należy mieć jednakże potrzebne doświadczenie oraz umiejętności. Niekiedy zdarza się, że stara, podrapana szafka nie potrzebuje problematycznych zabiegów. Wystarczy zdarcie wcześniejszej farby, usunięcie rys za pomocą papieru ściernego i pomalowanie szafki na inny, dopasowany do wystroju mieszkania kolor. Nie jest to ciężka praca, a radość z tego, że wykonało się coś samodzielnie, będzie na pewno duża, nie mówiąc już o pieniądzach, jakie zostaną w kieszeni, gdyż renowacja starego mebla jest zdecydowanie tańsza niż zakup nowego.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zdecydowanie się na naklejki na meble, które świetnie odświeżają ich wygląd i są w stanie zakryć wszystkie wady. Asortyment takich naklejek, zarówno pod względem wielkości, kolorów, jak też kształtów, jest rzeczywiście szeroki, dlatego łatwo je dopasować do wystroju mieszkania. W dodatku, są one nadzwyczaj tanie, co również wpływa na to, że dużo osób decyduje się na ich zastosowanie. Akcesoria tapicerskie i dodatki na .