Przysięga we Włoszech – recepta na nieprzeciętny ślub

Kiedy śni się nam niezapomniany ślub, może należałoby zaaranżować go w szczególnej scenerii jak też atmosferze – przykładowo we Włoszech? Obrzędy ślubne w zabytkowym Rzymie, tajemniczej Wenecji bądź słonecznej Toskanii to piękny start nowej drogi życia.

Celem zorganizowania ślubnych formalności najodpowiedniej zgłosić się do jednostki której specjalizacją jest organizacja ślubów za granicą – . Bowiem formalności związane ze zorganizowaniem ślubu we Włoszech byłyby dla Młodej Pary problematyczne, warto skorzystać z usług doświadczonej firmy urządzającej śluby za granicą (jeszcze więcej). Jednostka ta zajmie się wszelkimi kwestiami urzędowymi. Każde z narzeczonych musi zgromadzić dokumenty potrzebne do zawarcia małżeństwa: kopia aktu urodzenia, zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego (przełożone na język włoski przez tłumacza przysięgłego), w przypadku osób biorących ślub po raz następny – akt zgonślub (strona polecana w temacie)zedniego małżonka lub akt małżeństwa z adnotacją o rozwodzie (także przełożone). Czas ważności takich dokumentów wynosi trzy miesiące. Po ślubie należy zarejestrować związek w naszej ojczyźnie. Możemy to uczynić za pośrednictwem Wydziału Konsularnego albo osobiście, w urzędzie stanu cywilnego w naszej ojczyźnie. Najlepiej będzie otrzymać odpis aktu małżeństwa na formularzu wielojęzycznym.

płótno - ślub

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

Co interesujące, ślub kościelny we Włoszech może być dla pary tańszy aniżeli organizacja wesela w Polsce. Na uroczystość zagraniczną przybywa bowiem zazwyczaj nieduża liczba osób, a czasami jedynie para oraz świadkowie. Pakiety weselne oferują najczęściej przyjęcia ślubne dla grupy od dwóch do parunastu osób. Agenci firmy zajmują się na miejscu Młodą Parą, oferując wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, a także troszcząc się o tak istotne kwestie, jak krasa Panny Młodej w dniu wesela albo fotografie weselne. Wenecja nie bez przyczyny nazywana jest miastem zakochanych. Wspaniała architektura, romantyczna sceneria z licznymi mostami, kładkami i gondolami, dla wielu par jest to wymarzone miejsce na złożenie przyrzeczenia.

Tak samo jak w Rzymie, w Wenecji para może wziąć zarówno ślub cywilny, jak także kościelny. Po wyjściu ze świątyni czy Urzędu Stanu Cywilnego młoda para może udać się na przejażdżkę gondolą lub przechadzkę po weneckich parkach.