Przykładowe wskazówki na temat tego, jaki wybrać tort na swoje wesele

W czasie weselnych przygotowań nie można zapomnieć o torcie. Jest on jednym z ważniejszych elementów całej uroczystości, i sporo par stawia tutaj na naprawdę dużą oryginalność. Bowiem o ile przy standardowym menu raczej trzeba uważać, tak aby wszystkim pasowało, o tyle w przypadku tortu pozwolić sobie można na odrobinę szaleństwa. Zwłaszcza jeżeli ktoś wpadł na jakiś ciekawy pomysł i uda mu się znaleźć cukiernika, jaki ten pomysł będzie w stanie zrealizować. W przypadku tortów weselnych najważniejszy jest ich wygląd.

Kiedy o północy pojawi się na sali wysokie na kilkadziesiąt centymetrów dzieło cukierniczej sztuki, z niezwykłymi dekoracjami, na pewno zrobi to zdecydowanie większe wrażenie, niż klasyczne okrągłe torty z dużą ilością lukru na wierzchu i kilkoma kwiatkami. Aktualnie ślubna moda wręcz wymaga, żeby zachwycić gości weselnych swoim tortem, stąd też jest tak dużo zapotrzebowania na cukierników, jacy będą potrafili wykonywać tego typu torty. A jeszcze korzystniej będzie, zamówiony tort – (tort weselny Wrocław) nie tylko doskonale będzie się prezentował, lecz równie podobnie smakował.

tort

Autor: Dan Cake Polonia
Źródło: Dan Cake Polonia

Najważniejsze przy zamawianiu tortu jest znalezienie odpowiedniego wykonawcy – odkryj więcej. Każdy z nich może mieć inny styl dekorowania i pieczenia, i torty (przenieś mnie do strony) każdego z nich będą smakować inaczej. Powinno się przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić kilka miejsc, przez co będzie się miało rozeznanie i wybór będzie łatwiejszy. Aktualnie moda idzie w kierunku coraz większej liczby pięter, wielu parom już trzy nie wystarczają i decydują się na wersję pięciopiętrowe. Przy dużych weselach faktycznie taki tort się sprawdzi, jednak na małych kameralnych przyjęciach postawić jednak lepiej na coś mniejszego.

Pomimo tego, że wiele par stawia przede wszystkim na wygląd, to mimo wszystko o smaku nie można zapomnieć. Powinno się unikać ciężkich, przesłodzonych mas, dużo lepiej będzie zamiast nich się sprawdzać bita śmietana. Jeżeli jest taka możliwość, to można zdecydować się na tort w kilku smakach. Przez to nie powinno być problemów, że jakiś smak komuś nie będzie odpowiadał, to na pewno jakiś odpowiedni dla siebie znajdzie.