Przedszkole – czy założenie go to właściwy pomysł? O czym warto pamiętać? Na co koniecznie zwrócić uwagę?

Marzysz o tym, aby pracować w zawodzie, lecz niezbyt Ci z tym idzie? Nikt nie zamierza Cię zatrudnić? Z drugiej strony jednak myślisz, że jesteś w czymś naprawdę dobry?
Wobec tego wyraźnie powinieneś zastanowić się nad zatrudnieniem samego siebie.

Z jakiej przyczyny by nie założyć firmy? Jeśli na przykład jesteś pedagogiem i doskonale się czujesz w pracy z maluszkami, dobrze żebyś otworzył swoje przedszkole. W końcu na nie jest teraz duże zapotrzebowanie. Młodzi rodzice najczęściej nie mają wyjścia i niestety są zmuszeni pracować. Z drugiej strony nie zawsze mają z kogoś, aby zostawić dziecko, dziadkowie bowiem nieraz nadal pracują, a wynajęcie opiekunki to ogromny koszt. Co zatem im zostaje? Przedszkole. Jeżeli jesteś świetny w swoim zawodzie, to istnieje niemała szansa, że Ci się uda. Najpierw jednak będziesz musiał trochę zainwestować. Po pierwsze znaleźć lokal. Najlepiej, żeby był on położony blisko osiedla, w miejscu, gdzie mieszka dużo rodzin z małymi dziećmi. Po drugie musisz zakupić całe wyposażenie, na przykład półki dla dzieci (poznaj więcej szczegółów), zaaranżować też stołówkę oraz szatnie . A po trzecie zakupić zabawki, gry i inne konieczne akcesoria.

radosne dziecko w przedszkolu

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne, by pomieszczenie, które przeznaczysz na sale dla maluchów, było przytulne, cieplutkie, miłe. Tak, aby brzdące czuły się w nim jak najlepiej. Meble dla przedszkolaka nie muszą być szczególnie drogie lub wymyślne, możesz kupić normalne oraz je po prostu udekorować. Wystarczy odrobinę pomysłowości i zdolności manualnych. Kup kredki, papier kolorowy, nożyczki, klej – oraz do dzieła! Co więcej? Oczywiście powinieneś pomyśleć o zaangażowaniu właściwych pracowników. Niech będą to ludzie z pasją, jacy będą podchodzili do pracy tak samo poważnie jak Ty. Muszą być oni odpowiedzialni oraz mieć dobry kontakt z dziećmi. Poświęć więc na to jakiś czas, skrupulatnie poznaj kandydatów i nie oceniaj ich pochopnie, a na pewno będziesz z nich usatysfakcjonowany.

Może też znasz kogoś o podobnym wykształceniu, kto jest skłonny, żeby założyć przedszkole – wypatrz promocje – razem z Tobą? Obowiązkowo o tym pomyśl. Przecież we dwoje będzie Wam znacznie prościej nad tym wszystkim zapanować.