Propozycje spędzenia Sylwestra w różnych miejscach Polski

Sylwester 2012/2013

Źródło: ruszajwpolske.pl

Nadchodzi Sylwester – wigilia Nowego Roku świętowana co rok od początku XX wieku w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Święto to zobowiązuje nas do radości, robienia głośnych imprez i wydawania dużych sum na widowiskowe pokazy sztucznych ogni oraz ogromne ilości wina musującego, potocznie nazywanego „szampanem”. Coraz modniejsze stają się również sylwestrowe wyjazdy z rodziną lub przyjaciółmi, łączące w sobie białe szaleństwo oraz spędzenie sylwestrowej nocy na balu urządzonym w malowniczej, wyjątkowej scenerii. Często również sposobem spędzenia tego jedynego w swoim rodzaju czasu jest wyjazd do któregoś spośród dużych polskich miast na koncerty urządzane co roku na ich rynkach. Wspaniale jest odpocząć przez jakiś czas od normalności, zabawić oraz rozerwać, jednak najpierw należy wszystko zaplanować, a to duże wyzwanie.

miejsca, które warto wziąć pod uwagę
By Sylwester 2013 był niezapomniany, musimy dobrze się zastanowić nad kierunkiem podróży.

Jeśli chcesz obejrzeć coś faktycznie niesamowitego? Nie ma żadnego kłopotu – spójrz na to (https://www.alternatywa.info.pl/galeria-filmu/) a zadowolenie będzie gwarantowane.

Można iść po najmniejszej linii oporu i wybrać pełne turystów Zakopane, ale jest przecież mnóstwo innych miejscowości, które dobrze by było odwiedzić. Jednym z bardziej interesujących i malowniczych terenów Polski jest Kotlina Kłodzka, natomiast w niej Zieleniec- jeden spośród największych ośrodków narciarskich w Sudetach. Panujący tam mikroklimat jest zbliżony do Alpejskiego- ze względu na charakterystyczne warunki ciśnieniowe organizm jest stymulowany do produkcji większej ilości czerwonych krwinek, co finalnie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Co istotne zaleganie śniegu na tamtejszych stokach jest prawie 100%-owa. Następna znajdująca się w górach miejscowość warta zobaczenia to Wierchomla i znajdujący się tam ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”. Poza tym dla narciarzy interesującą okolicą powinny być również Bieszczady, które, chociaż rzadko wymieniane, są dość dobrym ośrodkiem narciarskim. Dla tych, którzy za nartami nie przepadają, oryginalną opcją może być sylwester (sukienka na sylwestra) na Podlasiu. Okolica ta jest pełna lasów i jezior oraz małych wiosek i niedużych miasteczek. Największe z nich to Białystok. Również województwo mazowieckie proponuje pierwszej klasy rozrywkę w noc sylwestrową. Fani muzyki mają możliwość wybrać się na przykład na Warszawski rynek, gdzie co rok organizowany jest koncert, na którym występuje wielu polskich i zagranicznych artystów.

Gdzie nocować
Do wyboru są oczywiście hotele oraz pensjonaty. Nierzadko umiejscowione są one zaraz przy stokach, co istotnie uprzyjemnia pobyt. Dość dobrym i tanim rozwiązaniem jest też skorzystanie z usług gospodarstw agroturystycznych. To, co wybierzemy, zależy jedynie od nas samych i od dostępnych środków finansowych.

Gdzie szukać ofert???
Najwięcej propozycji odnajdziemy w Internecie. Na stronach Hoteli albo na portalach z ofertami dużej ilości hoteli i pensjonatów (na przykład – lokowane są nie tylko cenniki oraz dostępne pokoje, ale też specjalne oferty na Sylwestra, takie jak na przykład okresowe promocje cenowe albo propozycje balów urządzanych przez gospodarstwo agroturystyczne. Żeby znaleźć propozycje dotyczące interesującego nas obszaru trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, na przykład: sylwester w Bieszczadach, Karpacz sylwester, Zieleniec sylwester, sylwester Mazowieckie, sylwester agroturystyka bądź też Bieszczady sylwester. Następnie należy jedynie wybrać satysfakcjonującą nas ofertę i dokonać rezerwacji telefonicznej lub internetowej.