Pozbywanie się niechcianego owłosienia jest dzisiaj modnym trendem, a niekiedy ma również czysto estetyczne uzasadnienie

Walka z nadmiernym owłosieniem to przeważnie syzyfowa praca. Raz usunięty włos ponownie odrasta, nierzadko też grubszy niż uprzednio. Aktualny kanon piękna w ogóle nie uwzględnia tego, by modna i zgrabna dwudziestolatka miała łydki bądź pachy pokryte chociażby ledwie co widocznym meszkiem. Gdy do tego dorzucimy problemy natury genetycznej, to tym samym odpowiemy na pytanie, dlaczego ośrodki medycyny estetycznej nie świecą pustkami.

Przywykliśmy do faktu, że to reprezentantki płci pięknej zazwyczaj przodują w stosowaniu kuracji odmładzających lub upiększających, z tego powodu zestawienie słów (depilacja dla mężczyzn w Warszawie) brzmi dosyć dziwnie czy wręcz niedorzecznie. Z kolei wizyta trzydziestolatka w klinice medycyny estetycznej nie w każdym przypadku jest kaprysem.

depilacja

Autor: Karl-Ludwig Poggemann
Źródło: http://www.flickr.com

Z zabiegów laserowych albo ultradźwiękami korzystają przecież przedstawiciele obydwu płci, zwłaszcza gdy nadmierne owłosienie jest przyczyną niemałych kompleksów. Aktualnie stosowane metody usuwania włosów mogą w znaczący sposób zmienić życie niektórych pacjentów, którzy np. w końcu nie będą obawiać się pójść w czasie lipcowych upałów na basen.

O tym, że Polakom stale brakuje pieniędzy, a czasami wypłaty zdają się być śmiesznie niskie w stosunku do ponoszonych kosztów przekonaliśmy się niejednokrotnie, często też i na własnej skórze. Tymczasem o tym, że brak nam czasu, myślimy zazwyczaj dopiero wtedy, kiedy się śpieszymy albo już jesteśmy spóźnieni przynajmniej parę minut. Panie prezes nie zawsze mają na tyle czasu, żeby każdego ranka golić nogi. Stąd (laserowa depilacja w Warszawie) albo ogólniej zabiegi depilacyjne realizowane w przychodniach medycyny estetycznej nadal cieszą się wielką i rosnącą popularnością.

Eliminowanie owłosienia przybiera też o dużo mniej radykalną formę.

Zainteresowały Cię wiadomości zaprezentowane w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tutaj i odkryj stronę (www.drkierach.pl/o-mnie/), która także Cię się będzie podobać.

A mianowicie, wielkie elegantki chcą pochwalić się doskonałą linią brwi. Niewielkie włoski nad oczami tak naprawdę rosną według informacji zapisanych w genach, więc cały czas należy te brwi regulować. Takie zabiegi proponują zazwyczaj salony kosmetyczne, chociaż niektóre panie po dwudziestce bądź pięćdziesiątce wyrywają włoski samodzielnie, a starannie wykonany zabieg na pewno daje reprezentantkom płci pięknej niemało satysfakcji.