Porywające serce dzieła sztuki – poradnik dla wybrednych

W świecie, w którym bezustannie trzeba za czymś gonić, coś osiągać i zdobywać, wielu z nas nie umie czy nie może znaleźć chwili na oderwanie się od codzienności i zwrócenie uwagi na harmonię i piękno. Ucztę dla zmysłów zapewnia nie tylko relaksująca muzyka, ale również podziwianie porywających widoków, w tym także tych sztucznie kreowanych, przedstawianych na obrazach. Kiedy ostatnio odwiedziłeś galerię, żeby pooglądać wspaniałe obrazy malowane przez współczesnych artystów bądź wybitnych malarzy popularnych od dawna? Może czas to zmienić…

obraz

Autor: floodllama
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdziwy artysta jest w stanie namalować zapierający dech w piersiach obraz, na który można spoglądać godzinami i za każdym razem jest tak samo piękny jak na początku. Obecnie niezwykle trudno jest zyskać sobie jeśli o to chodzi uznanie – możliwość korzystania z internetu i innych środków przekazu powoduje, że odbiorcy mają do czynienia z różnymi artystami, mogą ich porównywać ze sobą, oceniać – konkurencja jest więc spora. Z drugiej strony artysta może dotrzeć ze swoimi działami do większego grona odbiorców, zwiększając w ten sposób swoje szanse na odnalezienie prawdziwych miłośników jego dzieł. Może wystawić wykonane obrazy (e-artofbeauty.com – obrazy abstrakcje) na sprzedaż w internecie i w którymś momencie na pewno znajdą się chętni, którzy przynajmniej tym sposobem mogą pobyć ze sztuką i w niej uczestniczyć.
Obecnie galerie i aukcje w internecie cieszą się sporym uznaniem, gdyż dają korzyści zarazem artyście, jak i odbiorcy dzieła. Pierwszy może udostępnić swoje prace i trafić do szerokiego grona osób, drugi, siedząc w domu może kupić obraz, na który chciałby patrzeć co rusz budząc się o poranku lub kładąc się późną nocą. Często trzeba obejrzeć wiele obrazów zanim znajdzie się ten jeden naprawdę porywający naszą duszę i właśnie z tego powodu warto oglądać i porównywać. Wielu z nas czasami nawet tak do końca nie wie jakie w istocie „rzeczy” nam się podobają, oglądając rozmaite dzieła z rozmaitymi motywami, namalowanymi za pomocą rozmaitych technik i tak dalej lepiej poznajemy siebie, własne upodobania i zachcianki. Obraz musi mieć to coś, ale to coś dla nas, dzięki czemu zapragniemy go kupić i za każdym razem będziemy przeżywać wspaniałe emocje patrząc na niego.

Zachęcamy Cię, żebyś wszedł na łącze (http://www.estella-shop.eu/). Tam wyszukasz inne niezwykle ciekawe informacje na zbliżony temat do tego, który widnieje na tej stronie.

Dlatego właśnie warto szukać dopóki nie znajdziemy.