Pierwsza Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka

Dziewczynki i chłopcy, bardzo się cieszą z tego dnia, który najczęściej przychodzi w maju. Dla współczesnych dzieci to już nie jest takie duże przeżycie duchowe,jak dla ich rodziców. Dziś, pytając większość dziewięciolatków o komunię, najczęściej usłyszymy odpowiedź, że czeka z niecierpliwością na prezenty od najbliższych. Dziś przeżycia duchowe niestety odchodzą do lamusa, a na pierwszy plan wychodzą prezenty, jakie zostaną wręczone dziecku z tej okazji.

komunia

Autor: Pawel Loj
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas Pierwszej Komunii Świętej, należy odświętnie wyglądać. Aby tak wyglądać, potrzebne są odpowiednie stroje. Niektórzy preferują alby, inni zaś sukienki, czy garnitury. Powszechnie wiadomo, że dziewczynki, przystępujące do Pierwszej Komunii wyglądają bardzo elegancko, ubrane w sukienki komunijne. Dziś można znaleźć je w różnych sklepach, najczęściej z odzieżą dziecięcą. Ceny sukienek są zróżnicowane i wynoszą najczęściej od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Najdroższe z nich, wykonane najczęściej z jedwabiu, dodatkowo ozdobione koronkami, wyglądają przepięknie, ale zarezerwowane są przede wszystkim dla najzamożniejszych rodzin, posyłających swoje córki do Pierwszej Komunii Świętej -.

Oprócz ubioru komunijnego, równie ważne są „elementy dekoracyjne” osoby, która do Komunii przystępuje. Tu dziewczynki zakładają przede wszystkim wianki z kwiatów, czy z Mirry.

Czy pragniesz może otrzymać link do strony, gdzie czekają na Ciebie następne teksty? Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu ten portal.

Co najważniejsze, wianki komunijne także można kupić w różnych wariantach. Taki wianek można zapleść samemu, pamiętając o należytych białych akcentach, albo kupić już gotowy, czy zamówić w kwiaciarni zajmującej się między innymi

komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

zaplataniem wianków. Wybierając odpowiedni wianek komunijny, należy pamiętać o tym, by wyglądał dobrze przy sukience oraz pasował do bucików komunijnych. Garderoba komunijna musi wyglądać pięknie, szykownie i przede wszystkim powinna ze sobą współgrać, tworząc jedną spójną całość.

Zakup ubranka komunijnego nie jest małym wydatkiem. Jeśli pragniemy wydać nieco mniej, możemy rozejrzeć się za sukienkami z drugiej ręki. Na pewno zapłacimy mniej, a po odpowiednim jej wypraniu, czy przeróbkach, nikt się nie skapnie, że tą sukienkę już ktoś na swojej komunii miał. Jednak nowe sukienki można zakupić w sklepach z dziecięcymi ubraniami, albo wybrać się do zakładu krawieckiego, który uszyje nam sukienkę na wymiar i na zamówienie.

Jeżeli opisywana tematyka Cię interesuje, to masz możliwość uzyskać pokrewne informacje na przedstawiane zagadnienie. W tym celu odwiedź proponowany wpis (https://www.kamieniarstwo.pl/nasze-produkty/obrobka-kamienia).

W celu zatarcia różnic pomiędzy poszczególnymi dziećmi, w niektórych parafiach odchodzi się od sukienek i garniturów, na rzecz jednolitych i niezależnych od płci alb komunijnych .