Oświetlenie LED jest zachwycającym sposobem na zmniejszenie rachunków. Do jakich celów służą kontrolery?

Oświetlenie LED stało się zeszłymi czasy nadzwyczaj popularne. Dzięki niemu zdarza się nie tylko uchować mnóstwo energii, lecz też wygody – taka żarówka będzie nam służyć niezaprzeczalnie dłużej, niż szablonowa. Do czego służą używane w tej działce kontrolery led?

Oświetlenie ledowe

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications
W taśmach RGB kontrolery led posługują nam do sterowania i dynamicznej przemiany kolorów. Komunikacja pomiędzy sterownikiem a pilotem do tasiemek jest możliwe dzięki falom radiowym czy też falom podczerwieni.

Swoistymi cechami tegoż rozwiązania są: bezprzewodowy pilot, spokojna regulacja barwy, regulacja jasności oświecenia. To sprzęty, jakie zarządzają barwą i natężeniem światła.

Ekscytuje Cię przedstawiona tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury (http://www.mig-rolety.pl/produkty/plisy-xl.html) bardzo podobnego wpisu – on też jest godny zainteresowania.

Kontrolery LED do taśm IR inaczej te na podczerwień mają większą ilość funkcji niż radiowe, jakkolwiek posiadają bez wątpienia słabszy zasięg.

Z kontrolera na podczerwień wystaje czujka, w jaką musimy kierować pilotem ażeby zmienić odcień taśmy, wybielić ją, ściemnić, czy też ustawić samoczynną przemianę kolorów. Zasięg pilota to z grubsza 15 metrów. Kontrolery led oferują nam o wiele więcej funkcji niż pilot radiowy. Jedną z nich jest automatyczny wybór kolorów poprzez mieszanie paru kolorów na raz.

Taśma led

Autor: Nathan Duprey
Źródło: http://www.flickr.com

Niezmiernie ważną zaletą takiego pilota jest również wiele automatycznych programów dzięki którym taśma bez użycia pilota zmienia kolory w przeróżnych kompozycjach. Na nieszczęście kontrolery led posiadają także wady, a to znaczy obsługują mniejszą długość metrów taśmy niż dla przykładu radiowe.

Chwytają sygnał przez ścianę w związku z tym możemy wyłączyć taśmę albo zmienić jej kolor niezależnie od tego w jakim pokoju jesteśmy. Mnóstwo ludzi myśli również, że podłączenie zestawu RGB jest trudne. A tak faktycznie powinno się jedynie przeczytać instrukcję do kabli, podłączyć taśmę do weryfikatora, a oprócz tego zasilacz.

Dzięki taśmie RGB można uzyskać odpowiedni wynik kolorystyczny. Za wsparciem kontrolera możemy łączyć 3 odcienie , dzięki czemu zdobędziemy kolor, jaki nas interesuje. Do aktywnej zmiany barw posłużą nam kontrolery led, za pomocą jakich jesteśmy również w stanie dozorować komplet oświetlenia.