Nowoczesne oświetlenie – żyrandole kryształowe, plafony, lampki nocne

Meblowanie odświeżonego domu to prawdziwa radość. Dodatki stanowią o charakterze i nadają styl. Właściwe oświetlenie to prawdziwy sukces. To trudna sprawa także dla dekoratorów.

Nowoczesność czy retro?

Nowoczesne lampy w szalonych kształtach nie będą łączyły się z każdym stylem. Wybór najlepszych lamp musi korespondować z typem aranżacji, dominującym w domu albo przynajmniej w pomieszczeniu. Zawsze trzeba wdrożyć plan od wyboru wystroju. Styl retro potrzebuje dbałości o szczegóły z konkretnej epoki. Lampy podłogowe mogłyby być zdobione, z wielkimi abażurami witrażami. Z drugiej strony retro to również skromność, nieskomplikowane formy i delikatne barwy. To dosyć rozległe pojęcie charakteryzujące przeszłe czasy. Szwedzki i norweski styl umożliwia cieszenie się formą i jest chyba najbardziej znany. W tym stylu lampy mogą być ekstrawaganckie.

Lampy do sypialni i łazienki

Lampyilampki.pl - oświetlenie

Źródło: Lampyilampki.pl

Wiedząc już, jaki styl ma być ideałem zaaranżować wnętrze, można wybrać charakter konkretnych pomieszczeń. Oświetlenie łazienkowe odbiega zdecydowanie od światła w salonie. Z kolei sypialnia, jeśli nie ma w planie w robić w niej biura, mogłaby mieć różne punkty oświetlenia. Można nie instalować oświetlenia sufitowego i postawić na np. odpowiednie lampy ścienne. Lampki nocne, uprzyjemniające wieczory, są ważnym szczegółem każdej sypialni. Niecodzienne pomysły też mogą okazać się praktyczne: sterowanie światłem ułatwienie przydatne każdemu leniuchowi. W łazience najczęściej zamieszczamy halogeny: oszczędzają energię, ale dają też jasne i dosyć mocne światło, które doceniają wszystkie panie. Pokoje dzienne z kolei lubią górne światło: przezroczyste klosze pozwolą równomiernie oświetlić pokój.

Jak oszczędzać światło?

W miejscach, w których nie musimy włączać i wyłączać światła, można stosować żarówki energooszczędne. Szczególnie dużo energii pochłaniają przy zapalaniu i gaszeniu, z tego powodu nie drogie jest instalowanie ich np. w łazience. oświetlenie zewnętrzne budynku sprawia problemy. Z pomocą przychodzi fotokomórka. Zewnętrzne światło może zapalać się tylko, gdy podejdziemy do drzwi.