Niezapomniany dzień dla każdego dziecka

Tak jak dla dorosłej kobiety doniosłym zdarzeniem jest ślub, tak dla małej dziewczynki takie samo znaczenie ma uroczystość Komunii Świętej. Oprócz całego wymiaru duchowego, to też duża uroczystość, którą, tak samo jak przyjęcie weselne, trzeba zaplanować w każdych detalach. Przygotowania rozpoczynają się kilka miesięcy wcześniej. Często rodzice decydują się na to, by komunia odbyła się w restauracji. Restauracja to idealny pomysł dla zabieganych matek, które nie mają kiedy przygotować uroczystego obiadu.

Powierzając menu fachowcom mamy przekonanie, że przysmaki będą dobre i właściwe do uroczystości. Ale to jest rzecz opiekunów. Dzieci mocniej przejmują się swoim wizerunkiem. Głównie dziewczynki, którym pragną się wspaniałe, białe, suknie do pierwszej komunii. Identycznie jak w przypadku kreacji ślubnych, na rynku jest wielki wybór strojów komunijnych. O tym, jakie mogą być sukienki komunijne, nie za każdym razem decydują tylko nasze dzieci.

Czy odczuwasz chęć na kolejne podobnie ciekawe artykuły? Jeśli tak, to chcemy Cię poinstruować – naciśnij i sprawdź tu dużo więcej.

Nierzadko robi się tak, że dorośli wspólnie wybierają stroje liturgiczne, a więc tzw. alby.

Unika się wtedy podziałów pośród samych dzieciaków, które mogą być dla siebie niemiłe. Jedna koleżanka jest w stanie wyśmiać drugą za „niemodną kreację”. W kwestii szat liturgicznych ten problem odpada- wszystkie dzieciaki wyglądają tak samo. Jeśli jednak nie ma konieczności zakupu alby, trzeba pilnować, by nie przeholować ze stylizacją. O ile w kwestii chłopaka to nie jest kłopotem, garnitur i po sprawie, to już przy córce czasami ponosi nas wena. Nie pamiętamy,że mamy do czynienia z dzieckiem i sprawiamy własnym pociechom sukienki godne księżniczki.

Autor: Superfoto.pl
Mnóstwo sukienek komunijnych przypomina ślubne. Falbany, tiule, kokardy i wstążki- pamiętajmy, że dużo nie za każdym razem znaczy lepiej. Pantofelki również muszą być skromne i nie na obcasiku. Nie przesadzajmy też z fryzurami. Komunia to nie rewia mody i wasza córeczka nie musi mieć na główce wyszukanych konstrukcji. Trzymajmy się zasady, że im skromniej, tym lepiej. Cały ubiór nie może przesłaniać istoty tego doniosłego wydarzenia.