Ślub za granicą – jak go udokumentować?

Przyzwyczajenia, jakie są główną przyczyną, iż bierzemy ślub w swoim kraju są w dzisiejszych czasach abstrahowane.

Wiele narzeczonych rozważa fakt, a nawet decyduje na ślub cywilny za granicą. Zwykle jest to kraj, jaki z wielu względów ma dla pary sentymentalne znaczenie. Bywa, iż przebywaliśmy na wycieczce w danym kraju i zauroczyliśmy się którymś rejonem, lub po prostu zamierzamy pominąć zgiełk rodzinnego ślubu i wejść w małżeństwo ciszej. Ogólnie jest to do zrobienia, a istota tego czy będziemy zadowoleni, czy może po czasie będziemy żałować wyboru okaże się w kolejnych latach. Faktycznie ślub cywilny po za naszym państwem jest znacznie tańszy, a zdenerwowania o wiele mniej. Nie trzeba stresować się o zaproszenia – kogo zaprosić, ponieważ ma się na względzie dwoje ludzi, jacy chcą się pobrać.

Pomijając ten fakt procedury zawsze są wymagane nie patrząc na kraj, w którym chcemy zawrzeć ślub cywilny. Oczekując tego, aby owy ślub był także ważny w naszym kraju koniecznie musimy dużo wcześniej się dobrze przygotować. Na wstępie jeszcze w Polsce pobrać zaświadczenie, które potwierdza o zdolności prawnej. Po ślubie musimy udać się do USC i zanotować owy akt zawarcia związku do księgi. Jeszcze przed jednak akt ślubu musi być przetłumaczony. Tylko wtedy pracownik urzędu wystawi nam odpisy aktu małżeństwa, które będą potrzebne do wymiany dowodów osobistych jak też innych dokumentów.

Venice Special

Źródło: www.venicespecial.com

Gdy zawczasu wiemy, że weźmiemy ślub (sprawdź tutaj) cywilny za granicami kraju warto iść wcześniej do urzędu stanu cywilnego i zdobyć odpowiednie informacje. Urzędnicy zwykle poinformują tak byśmy nie mieli problemów z ślubem cywilnym po opuszczeniu kraju, a także zatwierdzeniem go w swoim kraju kiedy wrócimy.

Sprawy prawne są bardzo ważne i musimy sobie zdawać z tego sprawę. Podejmując powyższy krok powinniśmy być odpowiedzialni, gdyż dokumenty należą do podstawowych spraw, których w żaden sposób pominąć nie wolno. Prawdą jest, iż wyjątkowe lub podobnego typu śluby cywilne są urokliwe i nadają inny wymiar całej ceremonii. Sam fakt powoduje wiele ekscytacji, niemniej powaga ceremonii musi być zachowana.