Ciekawa kompozycja wnętrz za pomocą drukowanych obrazów. Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Zdjęcia na materiale? Dziś bez problemów można zrobić takie obrazy i to naprawdę błyskawicznie. Jest to najnowszy trend w świecie fotografiki i wystroju wnętrz, który już na dobre się u nas zadomowił. Aktualnie pojawiło się sporo firm, które rzetelnie zajmują się tworzeniem takich wydruków. Polega to na drukowaniu obrazu na materiale używanym do celów wystawienniczych i o bardzo dobrej gramaturze. Kliny najczęściej są robione z drewna, co gwarantuje dużą wytrzymałość całej konstrukcji.

fotoobraz - przykład 2

Autor: Daniel Zimmermann
Źródło: http://www.flickr.com

Rozmiar dobierzemy dowolnie, w pionie lub poziomie. Można również pokusić się o zadrukowanie płaszczyzn bocznych takiego obrazu w postaci barwne krawędzi czy części samego obrazu. Zastosowane atramenty w drukarkach nie zawierają rozpuszczalników, co zapewnia gwarantowaną jakość barwnego nadruku. Omawiane urządzenia posiadają sporą mozaikę kolorów, jakie istotnie odzwierciedlają wszelkie niuanse zdjęcia. Można też wykorzystać swoje własne zdjęcie do wydruku. Pamiętać należy, aby zdjęcie miało właściwą rozdzielczość.

Firmy mają też specjalistów, którzy służą pomocą w poprawieniu fotografii, tak aby przedstawiała się odpowiednio na danym druku. Ogranicza nas tutaj jedynie wyobraźnia. Obraz można zrobić w sepii albo w kolorach czarno-białych.

Popularne stało się też połączenia dwóch czy trzech obrazów, które dają w całości jedną kompozycję. To intrygujący pomysł na wystrój wnętrz w naszych salonach.

Jeżeli masz ochotę zgłębić większą ilość danych na ten temat, to spójrz na opublikowany tutaj (https://www.da-bud.pl/galeria/) post a zobaczysz dodatkowe ciekawe informacje.

Firmy poszły krok naprzód i umożliwiają wydruk szerokoekranowy, co bez wątpienia jest interesującym efektem, idealnie prezentującym się na większych powierzchniach.

fototapeta - krajobrazy

Autor: Tom Hannigan
Źródło: http://www.flickr.com

Reasumując – dziś bardzo modne są obrazy plakaty – jak też podobne formy sztuki na płótnie. Można wykonać plakat swojego projektu bez konieczności wydawania sporych pieniędzy. Wystarczy skorzystać z gotowych pomysłów, które firmy oferują na rynku.

Nie masz pomysłu na plakat czy obraz?

Nie ma problemu, wystarczy przejrzeć katalogi, jakie zazwyczaj ułożone są tematycznie, tym samym dobranie plakatu do wnętrza jest możliwe w prosty sposób. Jeśli posiadamy swoje prywatne fotografie to można je wydrukować, jako plakat i to w parę chwil. By obraz był zabezpieczony przed kurzem albo zabrudzeniami należy zakupić antyramę. To minimalistyczne wykończenie będzie doskonałym podkreśleniem plakatu.