Sprawdzone pomysły na ozdobienie ścian w mieszkaniu

Zapewne każdy z nas spotkał się ze stwierdzeniem, że dom bez obrazów jest niczym piękna twarz bez oczu. Trafne to porównanie, albowiem to obrazy stawiają kropkę nad „i” w naszych wnętrzach . Jeden obraz, chwila zastania nad miejscem na ścianie i nie poznajemy własnego salonu. W ramy oprawić możemy wszystko. Fotografie, rysunki dzieci, pamiątki z podróży, czy własnoręcznie stworzone kolaże. Pamiętajmy tylko, aby motyw elementu pasował do klimatu mieszkania i osobowości właściciela.

obraz

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
W ostatnim czasie dużym powodzeniem cieszą się obrazy drukowane na płótnie. Taki wydruk w wielkim formacie ciekawego zdjęcia może zapewnić oryginalny efekt.

Interesujących danych zasięgniesz po przejściu na witrynę, która ma wciągające informacje na omawiany wątek – będą one z pewnością warte zainteresowania.

Wyjątkowo spodobały się nam tryptyki. W dzisiejszych czasach stawia się na szczegółowe odtwarzanie rzeczywistości przy pomocy aparatu fotograficznego oraz technologii komputerowej, z tego powodu nie ma żadnych ograniczeń w kwestii wyboru wymarzonego motywu. Maki na łące, pejzaże, reprodukcje malarzy – mamy w czym wybierać. Wydruk artystyczny pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej jakości, przy jednoczesnym zapewnieniu trwałości barw.

Przy użyciu technologii druku cyfrowego możemy wydrukować prywatne zbiory zdjęć jak również reprodukcję obrazu na oryginalnym malarskim płótnie, które zamienią się w najprawdziwsze obrazy gotowe które ozdobią nasze wnętrza.

obraz

Autor: www.e-oprawa, meble: inniliving.
Źródło: www.e-oprawa, meble: inniliving.pl

Spośród zdjęć z domowej kolekcji zdecydujmy się na takie, które przywołuje najmilsze chwile (jeżeli jest to zdjęcie ze starego, rodzinnego zbioru, możemy je zeskanować). Wybierzmy swój plik ze zdjęciem, a następnie poszukajmy w internecie drukarni, wpisując frazę: obrazy drukowane. Wykwalifikowani pracownicy bez wątpienia uczynią wszystko, by format, przygotowanie pliku i efekt końcowy nas zachwycił.

Dobierając obrazy na ścianę łatwo jednak o efekt bałaganu. Pamiętajmy, że wyeksponowane elementy powinny tworzyć spójną całość, i nie mogą wisieć na dosłownie każdej ścianie w domu. Zachowajmy umiar. Przy urządzaniu domowej galerii zamontujmy więc kilka ramek obok siebie, na jednej ze ścian. Ramki powinny być ułożone w kształt koła, prostokąta czy trapezu, tak by tworzyły oryginalną ozdobę wnętrza.