Nasze dziecko idzie do Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza Komunia to z pewnością pierwsze tak wielkie i doniosłe wydarzenie w życiu naszego malucha. Jest to dla niego ogromne przeżycie duchowe. Ale to także bardzo wesoły dzień, w którym nasza pociecha jest w środku uwagi. Należy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby uczynić tę chwilę jak najbardziej wyjątkową.

kościół

Autor: Jim Linwood
Źródło: http://www.flickr.com

Na zajęciach z katechezy nasze latorośle szykują się do Pierwszej Komunii przez parę miesięcy. My także powinniśmy zacząć przygotowania o wiele wcześniej. Jeżeli chcemy wyprawić dużą imprezę, można pomyśleć o wynajęciu restauracji. Jeśli tego typu miejsce gwarantuje też gotowy catering, to będzie to dla nas bardzo wygodne wyjście. Zanim jednakże przystąpimy do konkretnych działań, porozmawiajmy z naszym dzieckiem i spytajmy się, czego ono chce. Nie czyńmy niczego wbrew jego woli.Niezwykle ważnymi częściami tej uroczystości są odpowiednie stroje komunijne. Nasze córki zapewne marzą o kreacjach rodem z bajki. Warto wcześniej przedyskutować sprawę stroju. W tym przypadku nie należy podporządkowywać się zupełnie pragnieniom naszej pociechy. Kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Uroczystość Pierwszej Komunii to przede wszystkim przeżycie duchowe i sukienki komunijne powinny to odzwierciedlać. Nie dajmy się opanować szalonej modzie.

Jeśli przedstawiony na tej stronie artykuł jest dla Ciebie interesujący, kliknij tu, gdyż naprawdę warto zobaczyć również (https://optitaxi.pl/) także inny tego typu materiał!

Teraz mnóstwo dziewczynek na swojej komunii wygląda jak małe panny młode. Alby komunijne 2015 muszą być piękne, ale skromne. Najlepiej, kiedy cała wspólnota umówi się na jednolite stroje liturgiczne. Jest to najlepsze wyjście z tej sytuacji. W ten sposób wszystkie pociechy będą w podobnych szatach. Dzięki temu unikniemy wytykania palcem i żadne dziecko nie będzie narażone na przykre komentarze rówieśników. Stroje liturgiczne prezentują się niezwykle pięknie. Tym sposobem również uczymy dzieci, że wszystkie są równe przed Bogiem.

Zasada prostoty tyczy się również fryzur oraz makijażu. Małe dziewczynki nie muszą używać żadnych ulepszaczy, aby prezentować się pięknie. Dajmy pozostać im jeszcze trochę dziećmi. Trzeba również dodać, że wystrojone jak lale oraz wyfryzowane dziewczynki wyglądają po prostu groteskowo. Ciekawe propozycje na Ubiory-komunijne