Prawdziwa odnowa Twojej cery

Oczyszczanie skóry należy do niezwykle istotnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednocześnie ten proces jest odpowiedzialny za mnóstwo pomocnych zastosowań. W codziennej pielęgnacji lepiej korzystać z łagodnych sposobów oczyszczania oczyszczania. Jednak przed bardziej intensywnymi zabiegami kosmetycznymi skóra wymaga zdecydowanie bardziej konkretnych i efektywnych zabiegów. W tym artykule podejmiemy właśnie temat takich perfekcyjnych zabiegów.

kobieta

Autor: NinderryStudios
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg ten to mikrodermabrazja. Działa na zasadzie peelingu mechanicznego, czyli nie tylko, iż perfekcyjnie oczyszcza skórę, to na dodatek pobudza procesy regeneracyjne. Oczyszczenie przygotowuje skórę do kolejnych etapów zabiegu pielęgnacyjnego, co znaczy, iż zwiększa się chłonność skóry na substancje aktywne, co oznacza jednoczesne pobudzenie procesów regeneracyjnych. Jednakże metodę oczyszczania wybieramy pod kątem stanu skóry, pory dnia czy celu dokonywania zabiegu. Trzeba mieć na uwadze, że całkowity zabieg oczyszczania to w praktyce parę etapów, przy czym do każdego należy dobrać konkretny preparat. W trakcie zabiegu niszczone są resztki wydzielin gruczołów skórnych (to znaczy pot – https://dermamed.com.pl/oferta/nadpotliwosc-vaserlipo -, łój), inne zanieczyszczenia pod postacią brudu czy pyłu, zrogowaciałego komórki naskórka a także resztki makijażu i pozostałych kosmetyków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, o temacie więcej tu.

palomar:

Środki oczyszczające można podzielić na preparaty na bazie oleju, peelingi i emulsje na bazie wody. Normalna letnia woda będzie zupełnie dobra do zlikwidowania cząsteczek hydrofilowych, takich, które są rozpuszczalne w wodzie. Możemy do nich zaliczyć pot czy tusz do rzęs (rozpuszczalny w wodzie). Jednakowoż cięższe są do zlikwidowania substancje lipofilowe, jak pomadki, cienie, łój skórny. Możemy je zlikwidować poprzez emulgowanie mieszaniną detergentu i wody albo adsorpcję olejkami i płatkami kosmetycznymi.

Jeśli pragniemy oczyścić skórę bardziej konkretnie musimy się przygotować na bardziej stanowcze sposoby. Takie możliwości niszczą również powierzchowne warstwy zrogowaciałego naskórka. Grupę tego typu zabiegów nazywamy peelingiem. Możemy wyróżnić konkretne zabiegi: peeling mechaniczny (kosmetyk ten ma w sobie tak zwane drobinki ścierające, które w trakcie masażu niszczą powierzchniową warstwę naskórka), peeling enzymatyczny (to enzymy trawienne pochodzenia zwierzęcego), peeling chemiczny (jego działanie opiera się na wykorzystaniu substancji o silnym działaniu, jak kwas salicylowy, kwas glikolowy) i peeling fizyczny (lasery wysokoenergetyczne, przykładowo, laser Palomar i krioterapia).

Nieważne, jaki rodzaj peelingu wybierzesz możesz być pewna, że odczujesz nową jakość, a Twoja skóra poczuje niezwykłą zmianę.