Najpiękniejszy wystrój wnętrza z białymi schodami. W poniższym artykule odnajdziesz niezbędne informacje!

Klatka schodowa to ozdoba domu i ważnym ciągiem komunikacyjnym. Lubi również konkretnie uprzykrzyć pracę przy wykończeniu w domu. Niketórzy robią białe schody w mieszkaniu. Dziś pomyślimy, jak zastosować taki pomysł w praktyce, i na co zwrócić największą uwagę.

Schody wewnętrzne

Autor: Peter Galvin
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności wybierzmy tworzywo, którym wykończymy schody.

Jeśli sądzisz, że treści zawarte w niniejszym tekście są godne polecenia, kliknij tutaj – ten użyteczny link (http://www.dekorianhome.pl/podloga-winylowa) także Cię zaciekawi.

Mamy tu do wyboru bardzo dużo przeróżnych materiałów wykończeniowych. Pomyślmy o tym, ile mamy pieniędzy na tą aranżację. Niezwykle ładnie na schodach prezentują się bialuteńkie płytki ceramiczne. Nie radzimy tylko decydowania się na nie szczególnie, kiedy wychowujemy małe dzieci. Są one śliskie i nietrudno o wypadek. Gdy już się na takie rozwiązanie skusimy, przemyślmy, czy chcemy by płytki były z połyskiem – w tym przypadku stracimy dużo czasu na ich czyszczeniu (wszak muszą błyszczeć i będzie na nich od razu widać nawet rozlanie wody), czy matowe. Możemy się także zdecydować na biały tynk do wylewek podłogowych, panele albo drewno.

Wiele ciekawych koncepcji, które mogą być pomocne przy takich inwestycjach znajdziesz na blogu . Kiedy już wykończymy schody, pomyślmy o ścianach. Perfekcyjnie będzie się tu prezentować się praktycznie każda koncepcja kolorystyczna – rewelacyjnie prezentuje się stara cegła, ładne są również kontrastowe połączenia z mocną czerwienią, błękitem czy fioletem. Wszystko zależna jest od tego jakie lubimy kolory i w którym kierunku chcemy przestrzeń zaaranżować. Na schodkach rewelacyjnie będą wyglądać żywe kwiaty w pięknych donicach, a ściany można ozdobić domową galerią wspomnień z uroczsytości.