MONTUJEMY IDEALNĄ POMIESZCZENIE SANITARNE W STOLICY DOLNEGO ŚLĄSKA

Dziś, gdy brakuje nam czasu na wszystko rzadziej korzystamy z wanny, o wiele częściej nasz wybór pod prysznic, bo szybciej i wygodniej. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniej kabiny prysznicowej do naszej łazienki. W sklepach jest wiele kabin, są kwadratowe, w kształcie walca, ze szklanymi drzwiami i z drzwiami z plastiku, wybór zależy od tego, co jest w naszym guście. Kabiny prysznicowe to produkt, który jest kupowany niezmiernie często. Ostatnimi czasy ludzi, kiedy robią remont łazienki decydują się na kabinę prysznicową zamiast typową wannę.

Dostojna łazienka w stylu Art Deco

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO

Ogromnym udogodnieniem jest też to, że przy kupnie kabiny prysznicowej można wybrać wyższy brodzik, który będzie mógł nam służyć za mini wannę. Kabiny prysznicowe z elementami szklanymi to wybór, które może nam mętlik w naszej głowie. Dlatego powinniśmy po pierwsze myśleć o tym, jak duża kabina zmieści się w naszej łazience, bo to, co genialnie wygląda w sklepie będzie prezentowało się całkowicie inaczej u nas mieszkaniu. Nie dajmy się zwariować zakupomani, postawmy w tej kwestii na rozsądek.

ZAHARTOWAĆ SZKŁO

parawany

Autor: Coram Poland

Kiedy słyszymy słowo szkło kojarzy nam się ono raczej z czymś delikatnym. Każdy z nas na sto procent zbiliśmy kiedyś lusterko, albo jakiś inną rzecz, bo o zbicie czegoś ze szkła przecież nie jest trudno. Z tego powodu jesteśmy dość ostrożni, gdy myślimy o tym by kupić jakieś przedmioty do własnego mieszkania ze szkła. Jednak zawsze można wybrać rzeczy ze szkła przetworzonego. Szkło hartowane to idealne rozwiązanie, gdy robione są talerzyki i wszystkie pozostałe produkty, które w trakcie codziennym użytkowaniu mogłyby szybko się stłuc, gdyby były stworzone ze zwykłego szkła. Hartowanie szkła polega na ogrzewanie go do wysokiej temperatury a później zlaniu go zimną wodą. Dzięki temu szkło tego rodzaju jest o wiele bardziej odporne na uszkodzenia niż normalne szkło. Nie trzeba, więc obawiać się szklanych rzeczy, wystarczy, że sprawdzimy, z jakiego szkła są zrobione.

Szkło hartowane ma wiele ciekawych zastosowań, z których można skorzystać wyposażająć nasze mieszkanie. Możemy kupić szklane półki i blaty z hartowanego szkła do wszystkich mebli, dodatkowo można nawet rozważyć stworzenie szklanych schodów, czy w miejsce typowej kabiny prysznicowej postawić na przesuwane hartowane drzwi, które będą przedzielały miejsce do brania prysznicu od reszty łazienki.