Wady i zalety aranżacyjne kuchni z wyspą. Nowoczesne triki w urządzaniu mieszkań

Wyspy w kuchni są bardzo popularnym i wygodnym trendem w aranżacji kuchni. Zanim podejmiemy decyzję o przemeblowaniu naszej kuchni, poznajmy atuty i minusy tego pomysłu. Postarajmy się w prostym programie graficznym spróbować zaaranżować w ten sposób naszą potencjalną kuchnię. Warto rozpocząć od tego, iż kuchnie z wyspą są bardzo nowatorskie i zapewniają bardzo fajny efekt. Są charakterystycznym elementem dużej ilości nowoczesnych kuchni.

aranżacja kuchni

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż kuchnia z wyspą zda egzamin raczej w większym wnętrzu, mała kuchnia w bloku może nie zyskać na urodzie, bowiem wyspa – chociaż bywa zwykle całkiem wygodna – zabiera sporo miejsca. Lecz można w taki sposób zaplanować także małe mieszkania, żeby znalazło się miejsce na wszystko, a przy tym żeby nie zamienić kuchni w pomieszczenie, w jakim może przebywać jednocześnie tak naprawdę wyłącznie jeden domownik. To naturalne, że wyspa i jej cztery strony zachęcają do rodzinnego kucharzenia.

Kuchnia z wyspą daje nam dodatkowe miejsce na szafki oraz blaty kuchenne – szuflady też zdadzą egzamin, lecz jedynie gdy mamy dość sporo miejsca. Dzięki wyspie możemy rozsądniej rozdzielić codziennie używane urządzenia AGD i nie umieszczać na przykład źródła wody w pobliżu płyty gazowej. Z tego powodu, że do nowatorskiego urządzania pomieszczeń wchodzi rozwiązanie otwierania przestrzeni, kuchnie z wyspą otwarte na salon pozwalają wizualnie oddzielić kuchnię (strona www) od pozostałej części, a gotując jedzenie na wyspie mamy kontakt z osobami przebywającymi w salonie.

Jeżeli chodzi o wady takiego ustawienia, ogromny wpływ ma ogólna organizacja mieszkania. I ważna kwestia – wentylacja. Bardzo ważne jest to, żeby wentylacja kratki wentylacyjne ozdobne w kuchni była sprawna, bo gdy jest inaczej zapachy rozprzestrzeniają się po naszym mieszkaniu. Mała kuchnia w bloku może borykać się z problemem wilgoci również przez uszczelnione, plastikowe okna. Druga ważna kwestia to dobór mebli – taka kuchnia nie stanowi osobnego pomieszczenia, tylko musi być dopasowana do salonu, komponować się z jadalnią czy innym pomieszczeniem, z którym jest w bliskim sąsiedztwie. Kuchnie z wyspą na pewno zyskają sobie sporo zwolenników, ponieważ rozwiązanie jest nowatorskie i bardzo wygodne.