Meble w pokoiku dla małego dziecka, czyli jak ważny jest pokoik dla małego człowieka

Przemyślanie wykończony pokoik dla małych dzieci to świetny sposób na usprawnienie jego rozwoju. W atmosferze bajkowych ścian, do których przystawione są podręczne meble dla dzieci, a wokół pełno preferowanych zabawek – w takim układzie nasza pociecha będzie czuć się swobodnie, a co najważniejsze – bezpiecznie.

Mebelki dla dzieci

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to tylko kreacja bujnej wyobraźni, a może sen, który z dnia na dzień zrealizujemy? Sporo pomysłów i rozwiązań wcale nie musi równać się pokaźnych wydatkom, które musielibyśmy ponieść by dziecko zyskało swoje okno na świat. Do szczęścia wystarczy trochę zmysłu dekoratora wnętrz, wizja kolorystyczna, markowy producent mebli dziecięcych, które jak ulał pasują do całości i już! Brzmi banalnie, napisać też łatwo, zaś wprowadzić w życie – jak wiadomo – nie jest tak proste. Młodym rodzicom zwykle się nie przelewa, i w sensie finansowym i czasowym.

Gdzie tutaj znaleźć czas nie tylko na remont (mieszkanie pod klucz Kraków) pokoiku, ale też poświęcenie czasu dla dziecka, kiedy obowiązki dnia codziennego gonią nas niemiłosiernie? Malutki pokoik ma stymulować bajkową atmosferę z którą nadzwyczaj intensywnie łączy się umysł dziecka. Kolory w jaśniejszych odcieniach (ściany) dobrane do zasłon oraz kojące fototapety (gdzie rozróżniamy typy dla chłopców i dziewczynek) wzmacniają więź małego dzieciaczka z mini-domkiem. Wyobraźnia dwuletniego dzieciaka najmocniej opiera się na bodźcu wzrokowym i mocnym odczuwaniem dziecka przy dotykaniu. To w swoim „królestwie” stawiamy pierwsze kroki, wychodzimy z pierwszego łóżka, mamy przeurocze zdjęcia na tle mebli dziecięcych.

Kolejne lata wzrastania będą wiązały się z częściową modyfikacją. Elementy typowo dla dzieci, zestawy mebli dla dzieci (odsyłam do źródła) być może zostaną zastąpione zastępnikami dla przedszkolaków później uczniów. Zabawki zostaną zastąpione książkami, fototapety panelami, a dziecięca wykładzina poważnym, stonowanym kolorystycznie dywanem.

W świadomości dorastającego dziecka własny kącik i pokój ciągle zostaje w głowie, łączy go z nim szczególna więź i wspomnienia.

Nie ociągaj się – naciśnij ten link szklane doniczki do storczyków i raduj się zawartymi tam świeżymi tekstami. Z pewnością rozszerzą one Twą wiedzę na ten temat.

Dlatego tak istotne jest zapewnienie bezbronnym pociechom przytulnego pokoju, z którego te wyjdą w przedszkolny świat. I jednocześnie do którego będą wracać z uśmiechem na twarzy.