Masz już pociechę? Zastanawiasz się, gdzie konkretnie kupić zabawki?

Chyba każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że dziecko to właściwie studnia bez dna. Jeżeli chciałbyś kupić swojemu dzieciaczkowi wszystko to, co chce otrzymać, z pewnością musiałbyś ukraść worek pieniędzy.

urodziny dziecka

Autor: Cheerful Givers
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj przedstawiamy wskazówki dla rodziców, jak można nieco zaoszczędzić na ubrankach i zabawkach dla dzieciaków.
Ubrania dla dzieci

fartuszki dla dzieci do przedszkola

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, iż dzieci niesamowicie szybko wyrastają praktycznie ze wszystkich swoich ubranek. Jeśli zatem masz kilkuletnie dzieci, oczywiście nie ma sensu kupować im wszystkich ubrań nowych, bo najprawdopodobniej część z nich włożą tylko kilka razy. Niezłym pomysłem będzie wysłanie dziecka do przedszkola, gdzie nosi się takie same mundurki – wtedy fartuszki dla dzieci do przedszkola kosztują naprawdę niewiele. Dodatkowo jest to niezły pomysł na niwelowanie różnic pomiędzy dziećmi – jeśli każde z nich będzie mieć fartuszki dla dzieci do przedszkola, wtedy niewątpliwie nie będą zwracać uwagi przykładowo na to, czy ktoś ma mniej pieniędzy niż one.
zabawki dla dzieci
Sprawa zabawek wygląda praktycznie podobnie – bez wątpliwości nie warto kupić wszystkich nowych zabawek. Kłopot polega na tym, iż zabawki d;a dzieci zazwyczaj dość szybko się psują, jednak zawsze możesz porozmawiać z innymi mamami i powymieniać posiadane zabawki dla dzieci na pewien czas. Jeżeli tak zrobisz, Twoje dziecko praktycznie cały czas będzie mieć nowe zabawki, a jednocześnie nie będziesz musieć wydawać na to mnóstwa pieniędzy.
Wymiany z innymi mamami

Wymiana różnych rzeczy dla dzieci z innymi mamusiami to niewątpliwie dobry pomysł. Dzięki temu będziesz mieć różnorodne ubrania dla swoich dzieci, a jednocześnie możesz oszczędzić naprawdę dużo pieniędzy na zakupach.