Kupujemy dobrą pościel dla dziecka. Przegląd dostępnych produktów.

Jeśli zastanawiamy się nad dobrym, praktycznym prezentem dla małego dziecka, zdecydujmy się na coś z konfekcji albo pościeli. Atutem ubranek jest fakt, że asortyment jest naprawdę wielki, zaopatrzymy malucha w coś, naprawdę się przyda, a atutem wyposażenia łóżeczka jest fakt, że to prezent przyszłościowy i wystarczy naprawdę na długie lata. Jeżeli tylko wybierzemy produkt, który można prać i wysuszyć w domu, z pewnością rodzice maluszka będą się nim cieszyć przez kilka lat.

Pościel dla dzieci

Źródło: http://iltex.pl/
Oczywiście wybór jest duży, dlatego należy założyć sobie pewne punkty, którymi będziemy się kierować kiedy będziemy wybierać na przykład pościel i ciekawe śpiwory dla dzieci. Śpiworki są świetnym rozwiązaniem, ponieważ zamiast klasycznego zestawu pościeli, czyli poduszki i kołdry oraz podusi i kocyka mamy jednoczęściowy śpiwór z otworami na ręce oraz główkę. Najczęściej zapinane są one na zamek błyskawiczny lub zatrzaski.

Dzięki temu rozwiązaniu maleństwo nie rozkopie się w nocy i nie zmarznie, ponieważ utrzymuje dobrą temperaturę ciała w nocy. Śpiwór tego typu świetnie zda egzamin również w trakcie różnego rodzaju wyjazdów. Sklepy w swojej ofercie mają sporo ciekawych modeli i wzorów, więc z pewnością wybierzemy coś właściwego zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

Śpiwory dla dzieci możemy prać w pralce i suszyć w stanie rozwieszonym. Warto posiadać dwa czy trzy tego typu śpiwory, aby zmieniać je regularnie. Warto zatroszczyć się o to, żeby mieć lżejszą wersję na ciepłe miesiące i nieco grubszą na jesień i zimę. Pościel wełniana – jeśli planujemy ją nabyć – na pewno sprawdzi się w chłodniejszych miesiącach. Zwróćmy uwagę, jaki rodzaj wełny został użyty do uszycia kołder i poduszek, które nas interesują.

Dzianina wełniana powinna być w dotyku ciepła i mięciutka, lecz również rozciągliwa i wygodna. Dobrze się sprawdzi jako tworzywo na pościel, bo posiada doskonałe właściwości termiczne. Jej pielęgnacja jest bardziej wymagająca od prania bawełnianego śpiworka.

Intrygujący wpis? Więc z pewnością spodoba Ci się również informacja z serwisu (http://www.allintravel.pl/wycieczki-szkolne/), który dla Ciebie przygotowaliśmy. Należy w niego kliknąć.

Należy uważać zarówno na temperaturę wody, prędkość wirowani, jak i środek piorący.

Natomiast ogromnym plusem jest fakt, że produkowana jest również dzianina wełniana o silikonizowanych włóknach (proces ten zapobiega osiadaniu kurzu i umożliwia pranie dzianin w wodzie bez niepożądanego efektu filcowania). Pościel wełniana 200×200 musi być dostosowana do wielkości łóżeczka. Jej zaletą jest to, że występuje od razu w kompletach – podusia i kołdra. Jak widać wybór mamy naprawdę spory, jeśli tylko zwrócimy uwagę na dobrą jakość pościeli i opis producenta, wybierzemy pościel na lata.