Kreatywni i zaradni rodzice przygotują pokój dziecka za grosze! Sprawdź ich najlepsze sposoby!

Wszystko, co jest dostępne w sklepach z asortymentem dziecięcym, zwykle jest dla nas piękne, urocze i słodkie i budzi miłe skojarzenia. Kocyki, śliczne ubranka i różne zabawki wyglądają naprawdę zachwycająco, ale ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Wizualizacje pokoi w katalogach czy ich realizacje w salonach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co nas stać. Jak rozwiązują ten problem zaradni rodzice?

Pokój dziecięcy

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świecie pojawia się dziecko, cała rodzina koncentruje się tylko na nim. Nie tylko zwracając uwagę na podstawowe, codzienne potrzeby malucha, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Grono wujków i cioć z radością obsypuje maluszka matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

ostatnio popularnym pomysłem na prezent są też rzeczy, które będą rosły razem z maluchem. Jednak praktyczni rodzice inwestują raczej w elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby upiększyć przygotowane dla dziecka wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem znaczącą różnicę stanowi powieszenie nowych, barwnych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wstawienie nowych pudeł na zabawki. Skrawki materiałów można kupić za grosze na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca na kilka minut. Plastikowe, nietłukące osłonki za parę złotych na pewno dostaniemy w każdym większym markecie, zwłaszcza wiosną i latem. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Wybierzmy donice w ulubionych barwach naszego dziecka – sprawimy mu tym sporą frajdę!

Dziecięcy pokoik

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Jako dekoracje pokoju dziecięcego świetnie sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można mocować według własnych preferencji na każdej możliwej powierzchni. Przyozdobić można nie tylko ściany czy meble, ale też sufit, umieszczając na nim przykładowo fluorescencyjne gwiazdki i księżyc. Jeśli przykleimy je blisko klosza, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając niesamowity efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampy. Propozycje na .

Małe, tanie (zobacz sklep z lampami) zabawki dla dzieci, których na pewno mamy w domach sporo, można umieszczać w plastikowych pudełkach, lecz tańszym rozwiązaniem będzie duże kartonowe pudełko własnoręcznie pomalowane przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się trendach, preferencjach i potrzebach lepiej znaleźć sklepik oferujący tanie zabawki dla dzieci, np. . Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które powędrowały w kąt, możemy komuś oddać, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach służących bezgotówkowej wymianie ubranek, zabawek czy książeczek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i zaproponować im też swoje, sprawdzone rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy ekonomicznych opcji.