Kobieca torebka – tradycyjna wojna płci

Damska torebka to jest coś, co chyba niejednego faceta przeraża. Studnia bez dna, damski chaos, w jakim bez zadnych trudności odnajduje się tylko jej właścicielka. Najmocniej zaś facetów przeraża, kiedy ich kobieta prosi, by coś wyciągnąć z torebki… No okej, lecz jak tu się połapać? Bądźmy jednak sprawiedliwi i potwierdźmy, iż w jednej torebce jest bardziej czysto i przyzwoicie, w inne zaś całkowity zamęt. Mawia się, iż wygląd torebki i jej zawartość najbardziej trafnie określają jej posiadaczkę. A jak jest naprawdę?

torebka

Autor: pandzior.pl
Źródło: pandzior.pl
Nie ma na to łatwej odpowiedzi, gdyż nikt jeszcze nie przeprowadził tego typu badań, nawet niezawodni amerykańscy badacze, którzy przebadali już chyba prawie wszystko i wszystkich. Zresztą, jakby mogło prezentować się tego typu eksperyment? Dobieramy losowo wybraną grupę pań z torebkami, sprawdzamy ich charakter, pytamy przyjaciół o ich główne cechy, a potem gromadzimy te wszystkie wyniki razem i je analizujemy? To chyba jedyna możliwość, ale kto by się tym zajął? Nie ma ochotników.

Może jest to zbyt karkołomne zadanie dla facetów badaczy, którzy nie chcą popaść w kłopoty, z drugiej strony nie chcą analizowaćtego kobiety, bo jaki jest powód? Może nie widzą problemu? Z obserwacji zwykłego faceta wynika, że faktycznie, kiedy wspomni się kobiecie o torebce jako o jednoczesnej, nieznanej rzeczywistości, ta zareaguje ona zaskoczeniem lub nawet wzburzeniem. I nie ma tu żadnych wyjątków, reagują tak posiadaczki torebki skórzanej i torebki sportowej, eleganckiej i tej bardziej

torebka

Autor: Ballin
Źródło: Ballin

normalnej, takiej na każdy dzień, nie na żadną wyjątkową okazję (sprawdź modne torebki).

Właściwie nie wiadomo, dlaczego to taki kontrowersyjny temat.

Jeżeli myślisz, że informacje w internecie nie są wystarczające, to przejdź do linku, pod którym znajdziesz dokładne omówienia tematów – odsyłacz znajduje się tutaj.

Z jednej strony mamy faceta, który nie rozumie kobiet, nie pojmuje także jej przyzwyczajeń, jej chodzenia po sklepach, jej humorów, więc nie może się porozumieć też z jej torebką. Z drugiej natomiast strony mamy kobietę, która staje w obronie swojej podmiotowości własnych przyzwyczajeń, nie lubi być wyśmiewana, a dodatkowo uważa przeciętnego faceta za niezbyt rozgarniętego osobnika. No bo jak można nie dostrzec, jaka to ładna torebka, a zamiast tego przyczepiać się do małego nieporządku w środku? To podobnie, jak przeciętny facet nie dostrzega zmiany w uczesaniu czy w ubraniu. Ignorant, po prostu – poznaj na stronie na shushu.pl.