Kilka porad o zakupie właściwego źródła światła w zależności od typu pomieszczenia w domu.

Lampy, obok dekorowania mieszkania powinny spełniać potrzebne funkcje. W tym tekście podpowiadamy kilka rad, w jaki sposób trafnie wybrać oświetlenie do konkretnego pomieszczenia. Zacznijmy od pomieszczenia do spania. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji osobną sypialnię, czy też rolę tę spełnia pokój dzienny, bardzo istotne jest, by miejsce to zaopatrzone było w odpowiednie lampy nocne.

sypialnia

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko skupiamy się na wygodzie samego mebla do spania, pięknej pościeli, nie pamiętając o ważnej roli, jaką pełnią lampy nocne. Przed snem należy się uspokoić, wprowadzić w odpowiedni nastrój, zrelaksować. Stosowanie błędnie dobranego oświetlenia w sypialni może skończyć się nawet problemami z zasypianiem – a na bezsenne noce mało kto z pracujących, aktywnych ludzi może sobie pozwolić. Kupując lampy nocne powinniśmy brać pod uwagę to, by emitowały one delikatne, rozproszone światło – Piotr Dębski.

A co jeśli mamy w domu małe dziecko? Powinniśmy się liczyć z tym, iż nieważne czy śpi z nami w pokoju czy obok, będziemy musieli do niego wstawać nawet kilka razy w nocy. Świetnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na jakiś typ lampki dla niemowląt – mogą one pięknie upiększyć wystrój dziecięcego kącika, a przy tym dają nieznaczne światło, dzięki czemu nasze maleństwo będzie spać spokojnie.

Intrygują Cię zamieszczone tutaj informacje? To fantastycznie – sprawia nam to radość! Przejdź zatem do kolejnej podstrony oraz doczytaj również (https://www.stocklots.tv/cms/index/wszystkopojedenzl) nowe wpisy.

lampki dla niemowląt występują w wielu kolorach i kształtach – czy to naśladujących przyrodę: słoneczko, kwiatki, zwierzaki, czy bajkowych bohaterów. Nie zapominajmy, iż już malutkie dziecko winno mieć w zasięgu widzenia piękne, a przy tym stymulujące jego rozwój rzeczy. Trzeba powiedzieć, iż wybór pośród bardzo bogatej oferty wcale nie będzie prosty. Trzeba również zwrócić uwagę na to, czy są one energooszczędne – nie zapominajmy, iż nierzadko palą się one całą noc – lampy łazienkowe nie mogą być zbyt duże wg mnie.

pokój dziecięcy

Autor: jencu
Źródło: http://www.flickr.com
Lampki dla niemowląt nierzadko są wyposażone w pozytywkę – to ciekawe połączenie, albowiem delikatne melodie pomagają dziecku zasnąć. Na koniec zajmijmy się łazienką. Jakie parametry powinny mieć lampy łazienkowe? Po pierwsze muszą być bardziej odporne na wilgotność, następnie emitować światło właściwe do wykonywanych w łazience zabiegów higienicznych, upiększających, a także do porządkowania. Sufitowe lampy łazienkowe należy uzupełniać dodatkowym oświetleniem lustra – dzięki czemu nie powinniśmy mieć kłopotów z porannym goleniem czy wykonywaniem makijażu. Mamy nadzieję, że dzięki tym kilku radom prościej przyjdzie wam wybrać odpowiednie oświetlenie do mieszkania – APD.