Każdy ambitny gospodarz potrzebuje rozwijać i powiększać swoje gospodarstwo rolne. W tym przypadku ma parę opcji wsparcia finansowego i dofinansowań

Jak wiemy dofinansowania, które oferuje unia europejska są często prawdziwym ratunkiem w niekorzystnych sytuacjach finansowych. Są one również genialnym wkładem pieniężnym, który umożliwia rozkwit gospodarstwa i podpisanie współpracy z przedsiębiorstwami.

dofinansowania UE

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com

O funduszach unijnych mówi się naprawdę dużo. Dzięki nim coraz większa ilość rolników czerpie ogromne przychody z rozwoju gospodarstwa rolnego. Taką korzyść majątkową ma możliwość dostać prawie każdy gospodarz, który spełni wytyczone kryteria dla danego funduszu, który oferuje dofinansowanie unijne dla rolników. W kilku kryteriach jest niezbędne wykształcenie rolnicze, ale nie jest to regułą. Jednym z kryteriów otrzymania zastrzyku finansowego jest prezentacja biznesplanu, który wykaże, że uzyskane środki pójdą na inwestycje rolnicze.

Inną formą wsparcia dla rolników są usługi kredytowe. Co za tym idzie pożytek z tego bierze także niejeden bank, który ma specjalnie dedykowaną propozycję skierowaną dla rolników. Taka placówka w swym asortymencie usług dzierży zwłaszcza kredyty oraz konta firmowe i osobiste. Oczywiście najszersza propozycja tyczy się pożyczek. Oferty kreują się w ten sposób, że należy tylko wziąć dany kredyt i odzyskać zwrot nawet do 75% z inwestycji. Tego rodzaju oferty mają często bardzo korzystne warunki kredytowania. Przy okazji wzięcia takiej pożyczki jest możliwość pozyskać świetnie dopasowany dla rolników rachunek (zobacz jak zrobić przelew na mikrorachunek) osobisty do którego jest dołączana karta do konta.

konto w banku

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
W takim zestawie możemy spotkać się między innymi z propozycją jednego kredytu na wszystkie inwestycje w gospodarstwie – nie mamy ograniczeń do ilości zaplanowanych zmian. Do tego dochodzi uproszczenie w kwestii dopasowania spłat rat według możliwości finansowych klienta – w wielu przypadkach mogą być nawet coroczne. Kiedy gospodarza spotyka gorszy okres i jego przychody maleją, to bank zgadza się nawet na odroczenie spłat i nie zostaje z tego względu zabrana karta do konta. Dodatkowo by nabyć taki kredyt można posiadać mały wkład własny, a spłatę możemy rozłożyć nawet na 30 lat. Należy mieć na uwadze, że bez względu, czy rolnik bierze kredyt, czy dofinansowanie unijne dla rolników, to otrzymuje naprawdę atrakcyjne opcje w tej dziedzinie.