Jakimi sposobami należy dbać o włosy o większej długości, kilka najważniejszych zasad ich pielęgnacji.

Długie, lśniące włosy są marzeniem wielu kobiet. Już zapuszczenie ich będzie nie lada wyzwaniem, bowiem włosy sięgające tylko ramion potrzebują przynajmniej trzy lata na to aby urosnąć. W międzyczasie muszą być wielokrotnie podcinane, co jeszcze wydłuża czas, ale jest to konieczny zabieg, jeżeli będzie się chciało je mieć w należytym stanie.

stylizacja włosów

Autor: Nathan O’Nions
Źródło: http://www.flickr.com
Problemem długich włosów jest ich spora łamliwość, a oprócz tego rozdwajanie się końcówek. Jeżeli pojawi się taka sytuacja, to jedyną możliwością będzie przycięcie włosów z takimi końcówkami, czasami dość znacznie, z tego też powodu znacznie lepiej jest temu zapobiegać. Końcówki które mają tendencję do rozdwajania się można systematycznie odżywiać specjalnymi fluidami, bardzo dobrym sposobem jest także delikatne podcinanie co kilka tygodni. Oprócz tego dłuższe włosy potrzebować będą dużej, systematycznej pielęgnacji, bo jedynie wtedy mogą one być w odpowiedniej formie. Jeżeli nie zapomni się o tym, to nic nie powinno przeszkadzać, aby mieć włosy do samego pasa lub nawet dłuższe.

odkryj interesujące przykłady

Autor: Saxbald Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z podstawowych zasad pielęgnacji dłuższych jest odpowiednie czesanie.

Czy po przeanalizowaniu omawianego tematu posiadasz wątpliwości? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz poznaj więcej detali (http://www.hempplant.pl/) odnośnie prezentowanej problematyki.

Robić to należy także przed samym myciem, wtedy nie powinny się tak bardzo plątać. Włosy suszyć należy w postaci rozpuszczonej, przede wszystkim szybciej wtedy wyschną, a oprócz tego będą mniej podatne na uszkodzenia. Suszenie jeśli tylko to będzie możliwe powinno być zupełnie naturalne, należy jak najbardziej ograniczyć używanie suszarki, bo ciepłe powietrze także działa niekorzystnie na formę włosów. Na zakończenie zostanie najistotniejszy etap pielęgnowania, czyli dokładne uczesanie suchych i czystych włosów.

Do czesania warto zakupić naprawdę dobre akcesoria – na przykład doskonale sprawdzają się w tej roli szczotki tangle teezer (zobacz: klik w odnośnik), jedne z najlepszych produktów tego typu na rynku. Poszukując dobrych szczotek warto odwiedzić jakiś dobry internetowy sklep z kosmetykami do włosów, w nim na pewno powinno się udać kupić wszystko, co będzie potrzebne do odpowiedniej pielęgnacji dłuższych włosów.